reklamı kapat

POPÜLER

benzin

Benzin ve motorin için yapılan büyük zamdan haberiniz var mı?

Akaryakıt sektöründen gelen son bilgilere göre üst üste yapılan zamlara bir yenisi eklendi. Benzin ve motorin fiyatlarında büyük artış gözlendi.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Ancak akaryakıt fiyatlarında yaşanan artışın belki de en büyük sebebi dolar kurunda yaşanan ani artışlar. Son birkaç gündür artan kur gerilimi ve petrol fiyatlarındaki artış anında ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarına sonunda yansıdı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) konu hakkında; “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 07/05/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 20 Motorinde 27 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” dedi.  Uzmanların yorumlarına göre ufak indirimler ufukta görünse de bundan böyle genel fiyatların artış eğiliminde olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zamlı benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu?

Son gelen haberler ışığında benzinin litre satış fiyatı İstanbul’da ortalama 5,31 liradan 5,51 liraya, Ankara’da 5,45 liradan 5,65 liraya, İzmir’de ise 5,48 liradan 5,68 liraya çıktı. Motorin fiyatları ise ortalama İstanbul’da 4.95 liradan 5,22 liraya, Ankara’da 5,03 liradan 5,30 liraya ve İzmir’de 4.95 liradan 5,22 liraya kadar artmış olacak.. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler