reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung TV’lerde ses performansını artıran önemli destek

Samsung, televizyonlarında ve ses sistemlerinde ses kalitesini artırıyor. Şirket, bu teknolojilerin bazılarını internet sayfası üzerinden paylaştı. 2020 8K QLED TV serisi ile Samsung, Nesne İzleme Sesi+, Aktif Ses Amplifikatörü ve Q-Senfoni ile ses deneyimi çıtasını yükseltiyor.

Samsung televizyonlar altı adet dahili hoparlör aracılığıyla ekran hareketlerini gerçek zamanlı olarak takip ediyor. Örneğin, bir araba ekranda soldan sağa hareket ettiğinde, ses televizyonun yerleşik hoparlörlerinden benzer şekilde yeniden oluşturuluyor. Şirket, kullanıcıların sesi daha iyi hissetmesi için televizyonlarına dört adet hoparlör ekliyor.

Sol ve sağ tarafa iki hoparlör, üst ve alt tarafa doğru iki hoparlör eklenmiş durumda. Bu standart televizyonlara kıyasla daha dolgun ve daha geniş bir ses imkanı sunuyor.  Televizyonda çok sayıda hoparlör olmasına rağmen, Samsung’un televizyonları son derece ince tasarladıkları ifade ediliyor. Ses işleme orijinal sinyalden konum bilgilerini yeniden oluşturuyor ve ardından televizyonun hoparlörleri arasında yeniden dağıtılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung ses performansında çıtayı yükseltiyor

Aktif ses amplifikatörü teknolojisi harici sesi dikkate alıyor ve daha sonra televizyonda vokal seviyesini ayarlıyor. Böylece kullanıcılar ses seviyesini sık sık ayarlama gibi bir sorunla karşılaşmıyor. Samsung’un en yeni televizyonları, televizyondan gelen sesi ve ortam gürültüsünü ölçen ses sensörleri ile birlikte geliyor. Yapay zeka teknolojisinden yararlanan televizyonlar bu sayede daha kaliteli bir ses deneyimi sunuyor.

İlgili Video

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!