reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan 108 megapiksellik sensörle ilgili yeni tanıtım videosu [İzle]

Samsung, Galaxy S20 Ultra modelinde kullandığı 108 megapiksel kamera sensörüyle ilgili yeni bir video paylaştı. ISOCELL Bright HM1 olarak adlandırılan kamera sensörü, Samsung’a göre gün ışığında ultra yüksek çözünürlüklü fotoğraflar vadediyor.

108 megapiksellik sensör düşük ışık koşullarında da daha az grenli fotoğraflar üretiyor. Her piksel izole ederek piksel performansını artıran sensör, akıllı ISO teknolojisiyle aydınlatma koşullarına göre en uygun ayarları seçiyor. Bu piksel izolasyon stratejisi, lens tarafından daha fazla ışığın toplanmasına izin veriyor. Bir önceki görüntü işlemcisinde Tetracell teknolojisini tercih eden Samsung, yeni işlemcisinde Nonacell teknolojisinden yararlanıyor. Yeni geliştirilen teknoloji Tetracell’in ışık emilimini ikiye katlıyor. Gerçek zamanlı HDR teknolojisine destek veren bu görüntü işlemcisi kullanıcıların doğal fotoğraflar ve videolar kaydetmesine imkan sağlıyor. 1/1.33 inç boyutunda olan görüntü sensörü daha önceki görüntü sensöründen daha büyük boyutta olduğu için daha iyi düşük ışık fotoğraflar çekilmesine yardımcı oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung şirketinin asıl hedefi 600 megapiksellik sensör

108 megapiksellik kamera sensörüyle çok konuşulan Samsung’un asıl hedefinin 600 megapiksellik kamera sensörü olduğu belirtiliyor. Şirketin bu kamera sensörüyle ilgili çalışmalarını sürdürdüğü belirtiliyor. İnsan gözünün yaklaşık 500 megapiksel olduğu göz önüne alınırsa Samsung’un üzerinde çalıştığı ifade edilen sensör gerçekten de çok etkileyici görünüyor. Samsung’un bu kamera sensörünü hangi telefon modelinde kullanacağı ise şu anda belirsizliğini koruyor.

İlgili video