reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy S11 Plus

Samsung Galaxy S11 Plus kamerasından heyecanlandıran yeni bilgi

Samsung Galaxy S11 Plus ve arkasındaki ana 108 megapiksel kamera hakkında yeni bilgiler paylaşıldı. Model bu konuda iddialı görünüyor.

Samsung Galaxy S11 Plus, Galaxy S11 ve Galaxy S11e’den farklı olarak merkezinde 108 megapiksel ana kameranın yer aldığı beşli bir arka kamera kurulumuyla geliyor. Sağlam kaynak Ice Universe’e göreyse modelin arkasındaki bu 108 megapiksel sensör, ISOCELL Bright HM1 olarak isimlendiriliyor. Bu da geçmişteki “Plus model özel bir 108 megapiksel sensör ile geliyor” iddialarını doğruluyor. Çünkü firmanın ilk olarak Xiaomi cihazlarda yer alan mevcut 108 megapiksel sensörü ISOCELL Bright HMX adına sahip. Hali hazırda yüksek bir performans sunan bu sensör, Galaxy S11 Plus’a özel HM1 versiyonuyla performansı daha da yukarıya taşıyacak gibi görünüyor. Çoklu piksel birleştirme sistemiyle düşük ışık çekim performansının çok yüksek olacağı söylenen sensör, bu açıdan büyük heyecan yaratıyor. Biliyorsunuz telefonun arkasında bir periskop kamerası da yer alıyor. Bunun Plus modele 5x optik zoom ve 100x dijital zoom getireceği biliniyor. Buna ek olarak bir 3D ToF sensörü ile ultra geniş açı kamera da bizleri bekliyor. Bir de makro yani yakın çekime özel kamera taşıyabileceği düşünülen Samsung Galaxy S11 Plus, 8K 30 fps video çekecek sızıntıları da alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 Plus için diğer detaylar şöyle

120 Hz‘lik yüksek ihtimalle 6,39 inç AMOLED ekranla gelen modelin, 5.000 mAh pil taşıyacağı da sızanlar arasında yer alıyor. Resmi olarak Galaxy S11 ve Galaxy S11e ile beraber 2020 Şubat ayında tanıtılacak 5G desteği de sunacak telefonların, satışa ise mart başında çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni tablet modeli