reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 ailesinden iddialı telefoto kamera açıklaması

Samsung Galaxy S11 ailesinden iddialı bir telefoto kamera açıklaması yapıldı. Sağlam kaynağa göre modeller bu konuda da ses getirecek.

Advertisement

Samsung Galaxy S11 Plus, Galaxy S11 ve Galaxy S11e modelleri 2020 Şubat ayında resmi olarak lanse ediliyor. Mart ayında da satışa çıkacak telefonlar, söylendiği kadarıyla 2020’de telefoto kamera çözünürlüğü konusunda üst limiti belirleyecek. Sağlam kaynak Ice Universe, modellerin telefoto kamerası en az 48 megapiksel çözünürlükte olacak diyor. Bu da gerçekten büyük bir artış anlamına geliyor. Şu an güncel telefonların birçoğunda 12 megapiksel seviyesinde telefoto kamera yer alıyor. Burada 48 megapiksel seviyesine çıkılacak olmasız, telefonların zoom kalitesini hatırı sayılır oranda artıracak gibi duruyor. Elbette çözünürlük her şey demek değil ancak yüksek değerlerin “çözünürlük düşürme” konusunda büyük faydası oluyor. Bu da telefonların düşük ışık telefoto performansı için heyecanlandırıyor. Galaxy S11 ailesinin kamera konusunda yılın en iyi telefonları olacağı açıkça görünüyor. Bu sene Huawei’nin P40 serisiyle işi zor görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 Plus serinin en gelişmiş modeli olacak

120 Hz‘lik yüksek ihtimalle 6,39 inç AMOLED ekranla geliyor denilen modelin, 5.000 mAh pil taşıyacağı da sızanlar arasında yer alıyor. Telefonun kamerası da en iddialı yanı olacak. Biliyorsunuz telefonun arkasında bir periskop kamerası da yer alıyor. Bunun Plus modele 5x optik zoom ve 100x dijital zoom getireceği biliniyor. Buna ek olarak bir 3D ToF sensörü ile ultra geniş açı kamera da bizleri bekliyor. Bir de makro yani yakın çekime özel kamera taşıyabileceği düşünülen Samsung Galaxy S11 Plus, 8K 30 fps video çekecek sızıntıları da alıyor. Modelin arkasındaki beşki kurulumun merkezinde ise 108 megapiksel ISOCELL Bright HM1 sensör yer alacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni tablet modeli