reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Opel Insignia

Crossover yolu göründü; Opel Insignia geleceği hakkında önemli planlama sinyali

İngiltere departmanı tarafından gelen ilk açıklamalar Opel Insignia için doğrudan sınıf olarak radikal bir değişimi işaret ediyor.

Advertisement

Aralık ayının ilk haftası içerisinde makyajlı versiyonuyla karşımıza çıkarılan Opel Insignia, markasının amiral gemisi rolünü sürdürmeye devam ediyor. Elde ettiği ufak ama yerinde değişimlerle daha modern bir dinamik kazanan araç için en merak edilen nokta ise yeni jenerasyon üzerindeki planlardı. Sınıfı domine etme potansiyeliyle yeni bir boyut kazanan Skoda Suberb’in ardından bu sınıfta yer alan her araç için aklımızın bir kösesinde yer alan soru işaretleri, Insignia içinse bizi beklemediğimiz bir yerden yakalayacak gibi görünüyor. Konuyla ilgili önemli bir açıklamada bulunan İngiltere Marka Sorumlusu Stephen Norman, modellerinin ciddi bir dönüşüme gireceğini ifade ediyor. Bu dönüşümle birlikte ise artık Insignia’yı Crossover/SUV arasında bir araç olarak yollarda görmeye başlayacağız.

Opel Insignia

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Insignia, piyasaya beklentileri gereceği değişime uğrayacak

Halihazırda SUV satışlarının domine edilmesiyle yoluna devam eden otomobil piyasası, aslında bu dönüşümün temelini oluşturuyor. Süreçle ilgili de çok net konuşan Vauxhall Patronu Norman; “Piyasanın SUV egemenliği içerisinde olduğu ve bunun nereye kadar gideceği merak ediliyor. Şimdilik bu bilinmese de Insignia’nın bu yönde bir eğilim üzerine şekillenme planı içerisinde olduğumuzu söyleyebilirim. Aslında bu önümüzdeki günlerde bizden göreceğiniz değişiminin sinyali.” ifadelerine yer verdi. Kısa süre içerisinde İngiltere’de gündeme oturan bu gelişmeyle birlikte D segmentinde seyreden bir kimliğin Crossover/SUV veya MPV gibi farklı karakterlere dönüşüyle ilgili beklentiler konuşulmaya başlandı. PSA grubunu içerisinde 3008 ve 5008 gibi modellerde gördüğümüz EMP2 platformu üzerine geliştirilmesi muhtemel olan bu radikal Insignia formülünün tasarım bazında nasıl bir dinamik üzerine oturtulacağı da merak konusu. Ortada var olan gerçek ise satış adedi bazında kan kaybının devam ettiği. Önümüzdeki yıl Opel ve Insignia için çok daha hareketli olabilir.

İlginizi çekebilir

Insignia GSi