reklamı kapat

POPÜLER

Opel Insignia

Opel Insignia için veda tarihi belli oldu; yeni macera başlıyor

Bildiğimiz sedan formu üzerinden fabrikaya veda süreci resmiyet kazanan Opel Insignia, marka geleceğindeki yerini ise koruyacak gibi.

Günümüzde hemen her üreticide olduğu gibi Opel içerisinde de elektrikli otomobillere geçiş için önemli bir hazırlık süreci yürütülüyor. 2028’den itibaren Avrupa merkezli olarak sadece bu alanda modeller satmaya hazırlanan markanın ürün gamında da ciddi değişimler bizi bekliyor. Halihazırda Mokka, Corsa ve Rocks-e gibi isimler üzerinden elektrikli çözümlerin sunulduğu ürün gamında, günümüzün amiral gemisi için veda süreci artık netleşti. Bir süredir üretime vedasıyla ilgili net bir açıklama beklediğimiz Opel Insignia, bildiğimiz formuyla bu yıl içerisinde aileden çıkarılacak.

Opel Insignia

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Insignia önemli bir dönüşüme uğrayacak

Süreçle ilgili dış basına açıklama yapan marka sözcüsü; “Emisyon standartlarının karşılanabilmesi ve aileye gelecek yeni elektrikli modellerin önünü açmak adına, Insignia’nın Russelsheim tesislerindeki üretimi bu yıl sona erecek. Tamamen elektrikli altyapı üzerine inşa edilen yeni model için de çalışmalarımız devam ediyor.” ifadelerine yer verdi. Opel cephesinin Insignia adını tamamen farklı bir gövdeyle yola devam ettirmesi bekleniyor. C5 X örneğinde olduğu gibi SUV nitelikleri taşıması beklenen yeni modelin önümüzdeki üç yıl içerisinde resmi olarak tanıtılması da masada görünen ihtimaller arasında. Opel Yöneticisi Stephen Norman, konuyla ilgili olarak bir süre önce endüstride var olan talep odağında Insignia’nın da marka içerisinde daha önce görülmemiş bir dönüşüme uğrayacağını ifade etmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni modele referans ise Peugeot 3008 ve 5008’in yeni nesilleri olacak gibi görünüyor. 2023 yılında eVMP altyapısı üzerin tanıtılması beklenen 3008 ile birlikte, yeni nesil Insignia için seri üretimdeki dinamikler belirleyici olacak. Tamamen elektrikli nitelikler de barındıran bu yeni platformda 400 kilometre ile 650 kilometre aralığında değişen menzil verilerinin yakalanabilmesi bekleniyor. Kullanıcılara eVMP ile birlikte tek motorlu önden çekiş ve çift motorlu dört tekerlekten çekiş nitelikli araçlar bu yeni dönemde sunulacak.