reklamı kapat

POPÜLER

Opel Frontera

Opel’den Manta sonrası ikinci sürpriz; “Frontera” geri dönüyor [Özel Haber]

Manta’yı Coupe SUV olarak tekrar hayata döndürmeye hazırlanan Opel, Frontera rozetine de geleceğinde yer vermeye hazırlanıyor.

Yenilenen yüzüyle marka kimliğini de tamamen değiştirmeye başlayan Opel, özellikle yeni jenerasyon Mokka ile bizi bekleyen sürecin ilk mesajlarını vermişti. Bir anlamda gençleşme dönemine de giriş yapan Almanya merkezli marka, Stellantis Grubu’nun içerisinde bulunduğu dönüşüme paralel şekilde elektrik dönüşümüne devam ediyor. Bu kapsamda Mokka ve Corsa sonrası Astra’yı da tamamen elektrikli olarak sunacak Opel cephesi, Manta modelini de elektrikli olarak tekrar hayata döndüreceğini açıklamasıyla dikkat çekti. Üreticilerin son dönemlerde eski modellerine dönüş trendini takip eden bu hamle görünüşe göre önümüzdeki süreçte de karşımızda olacak. Özel bir etkinlik kapsamında bir araya gelme fırsatına eriştiğimiz üst düzel Opel yetkililerinden aldığımız bilgiye göre Frontera rozetinin de dönüşü için yeşil ışık yakıldı.

Yeni Opel Mokka

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Frontera, Grandland yerine gelecekte yer alabilir

Frontera’nın geri dönüşüyle ilgili şimdilik çok fazla detay vermekten kaçınan Opel cephesi, markanın içerisinde bulunduğu dönüşüme işaret ederek tam elektrikli bir versiyonun kapılarını aralıyor. Halihazırdaki ürün gamı içerisinde Grandland üzerinde bir SUV modeli konumlanmayan Opel’in bir yandan da Insignia’nın geleceğini SUV olarak yeniden şekillendirdiğini biliyoruz. Grandland’in de tamamen elektrikli versiyonu olmamasına paralel olarak tüm parçaları bir araya getirdiğimizde, Frontera’nın gelecekte bir C SUV olarak Grandland’in yerini alma senaryosu olabilir. Manta’nın da Coupe formlu bir SUV olarak tamamen elektrikli geri dönüşe hazırlandığı dinamiklerde Opel’in gelecekteki SUV ürün gamının “Mokka-Manta-Frontera-Insignia” formülüyle karşımıza çıkma ihtimali de söz konusu. Opel’in 90’lı yılların başında ürün gamına dahil ettiği Frontera, yerini alan Antara öncesi 2000’lerin ortasına kadar satışa sunulmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli özellikleriyle Corsa-E