reklamı kapat

POPÜLER

Togg sedan
Togg yerli otomobil

Togg sedan modeli İstanbul’da halka açık olarak gösterildi

Yerli otomobil projesinin arkasında yer alan Togg, kısa süre önce “Yüz yüze mi görüşsek?” şeklinde bir paylaşım yapmıştı.

Bu paylaşımın üstüne dün İstanbul Zorlu Center – 20 Temmuz – saat 10:00 ibaresinin yer aldığı bir paylaşım daha yapılmıştı. Bugün söz verildiği gibi detaylarına burada yer verdiğimiz, ilk olarak CES 2022’de tanıtılan sedan yerli otomobil modelinin “prototip sürümü” İstanbul’da halka açık olarak gösterildi. Bunun için Togg’un resmi Twitter hesabından şu açıklama geçildi: “Teknoloji dünyasının buluşma noktası Tüketici Elektroniği Fuarı #CES2022’de global sahneye çıkan ve gelecekte kullanacağımız #Togg teknolojilerini sergilediğimiz Konsept Akıllı Cihazımız bugünden itibaren Zorlu Center’da sizlerle yüz yüze görüşmeyi bekliyor.” SUV modelden farklı olarak daha önce Türkiye’de herkese açık olarak gösterilmeyen yukarıda yer alan araç, hemen gelmeyecek. Togg imzalı ilk yerli otomobil modeli SUV formunda olacak ve bir aksilik olmazsa kurulumu süren Gemlik merkezli fabrikada 2022 sonunda üretime alınacak. Resmi satış fiyatı halen açıklanmayan tamamen elektrikli otomobilin, 2023’ün ilk yarısında yollara çıkarılması hedefleniyor.

İlk araç için halen en çok sorulan soru “İlk yerli otomobil modelinin fiyatı belli mi?” oluyor. Bu konuda Togg CEO’su Gürcan Karakaş, “Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli” demişti. Karakaş tam olarak “Şu ana kadar gelen geri bildirimlere baktığımızda ilgi yüksek. O noktaya geldiğimizde bunların ne kadarı satışa dönüşür, zamanı geldiğinde göreceğiz. Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiyatı pazar belirler. Dolayısıyla zamanı geldiğinde biz de kendimizi o pazarda konumlandıracağız. Bizim söylemimiz ve iddiamız şu, kimlerden pazar payı alacağımızı biliyoruz. Pazarda aracımızın hangi segmentte konumlandırılacağını biliyoruz ve onların içerisinde rekabetçi olacağız diyoruz.açıklamasında bulunmuştu.

Togg tarafından yerli otomobil projesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın