reklamı kapat

POPÜLER

Togg yerli otomobil

Togg, sedan model için halka açık gösterimin yerini ve zamanını açıkladı

Yerli otomobil projesinin arkasında yer alan Togg, kısa süre önce “Yüz yüze mi görüşsek?” şeklinde bir paylaşım yapmıştı.
Bu paylaşımın üstüne bugün İstanbul Zorlu Center – 20 Temmuz – saat 10:00 bilgisine sahip sayfanın altında görebileceğiniz bir paylaşım daha yapıldı. Üst kapalı bu yeni paylaşımın arkasında, daha önceki paylaşımın işaret ettiği kadarıyla detaylarına burada yer verdiğimiz, tam olarak CES 2022’de tanıtılan sedan yerli otomobil modeli yer alıyor. SUV modelden farklı olarak henüz herkese açık olarak gösterilmeyen araç, büyük ihtimalle Zorlu Center’da bir cam bölümün içerisinde bir süre boyunca yakından incelenebilecek.

Togg imzalı ilk yerli otomobil modeli kaçıranlar için SUV formunda olacak ve bir aksilik olmazsa kurulumu süren Gemlik merkezli fabrikada 2022 sonunda üretime alınacak. Resmi satış fiyatı halen açıklanmayan tamamen elektrikli otomobilin, 2023’ün ilk yarısında yollara çıkarılması hedefleniyor.

En çok sorulan soru: “İlk yerli otomobil modelinin fiyatı belli mi?” Bunun cevabı henüz hayır. Bu konuda Togg CEO’su Gürcan Karakaş, “Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli” demişti. Karakaş tam olarak “Şu ana kadar gelen geri bildirimlere baktığımızda ilgi yüksek. O noktaya geldiğimizde bunların ne kadarı satışa dönüşür, zamanı geldiğinde göreceğiz. Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiyatı pazar belirler. Dolayısıyla zamanı geldiğinde biz de kendimizi o pazarda konumlandıracağız. Bizim söylemimiz ve iddiamız şu, kimlerden pazar payı alacağımızı biliyoruz. Pazarda aracımızın hangi segmentte konumlandırılacağını biliyoruz ve onların içerisinde rekabetçi olacağız diyoruz.açıklamasında bulunmuştu.

Togg tarafından yerli otomobil projesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın