reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei HarmonyOS 3 ile beraber yeni donanımlar da geliyor

Çok yakında yapılacak etkinlik kapsamında HarmonyOS 3 işletim sistemi yanında yeni başka Huawei donanım seçenekleri de olacak gibi görünüyor.

HarmonyOS 2 üzerine 27 Temmuz tarihinde düzenlenecek Çin merkezli etkinlik kapsamında lanse edilecek HarmonyOS 3 işletim sistemi, Huawei’nin elindeki tek yeni duyuru olmayacak. Yapılan resmi poster duyurusu ile 27 Temmuz etkinliğinde kesin olarak Huawei MatePad Pro tablet modeli gelecek. HarmonyOS 3 temelli olması hemen hemen kesin olan ürün için şimdilik herhangi bir detay verilmiyor. Yukarıdaki posterden ise ürünün üstten ve alttan düz kenarlara sahip metal gövdeye sahip olduğu ve birden fazla kameraya ev sahipliği yapan yuvarlak yapılı arka kamera modülü ile yolda olduğu anlaşılıyor. Bu arada kaynaklara göre firmadan etkinlikte yeni bir P50 Pro rengi ve yeni MateBook dizüstü bilgisayar modeli de gelebilir. Bunların da yakında detaylandırılması bekleniyor.

Bu etkinliğin odak noktası elbette spesifik olarak HarmonyOS 3 işletim sistemi olacak. Halen ayrıntılı bilgiler yok ancak sürümü önemli yenilikleri beraberinde getirecek gibi görünüyor. Yeni işletim sistemi, kısıtlı açıklamalara göre kullanıcı arayüzü konusunda da ciddi iyileştirmeler ile yolda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HarmonyOS 2, en son verilen bilgilere göre toplam 300 milyondan fazla cihazda yüklü bulunuyor. Bu cihazların 200 milyonu Huawei’den, 100 milyonu ise diğer üreticilerden geliyor. Evet, Huawei kendi geliştirdiği işletim sistemini başka firmalar da açıyor, bu bağlamda Çin’de HarmonyOS temelli bir akıllı buzdolabı dahi bulunuyor. İşletim sistemi farklı ürünlere rahat şekilde uyarlanabiliyor.

HarmonyOS 3 ve diğer Huawei ürünleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle