reklamı kapat

POPÜLER

HarmonyOS 3

Yeni Huawei HarmonyOS 3 işletim sistemi için tarih verildi

Huawei süren ABD ambargosu nedeniyle geleceğini Android değil HarmonyOS  üzerine kuruyor. Yakında HarmonyOS 3 işletim sistemi de geliyor.

HarmonyOS 2 üzerine 27 Temmuz tarihinde Çin merkezli bir etkinlik kapsamında lanse edilecek HarmonyOS 3 işletim sistemi, henüz ayrıntılı bilgiler yok ancak önemli yenilikleri beraberinde getirecek gibi görünüyor. Yukarıdaki poster üzerinden gündeme gelen işletim sistemi, firmaya göre kullanıcı arayüzü konusunda da ciddi iyileştirmeler ile yolda bulunuyor. HarmonyOS 2, en son verilen bilgilere göre toplam 300 milyondan fazla cihazda yüklü bulunuyor. Bu cihazların 200 milyonu Huawei’den, 100 milyonu ise diğer üreticilerden geliyor. Evet, Huawei kendi geliştirdiği işletim sistemini başka firmalar da açıyor, bu bağlamda Çin’de HarmonyOS temelli bir akıllı buzdolabı dahi bulunuyor. İşletim sistemi farklı ürünlere rahat şekilde uyarlanabiliyor.

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu İcra Direktörü ve CEO’su Richard Yu, işletim sistemi 100 milyon kullanıcıyı geride bırakınca; “Bu heyecan verici bir dönüm noktası ve destekleri için tüketicilerimize ve ortaklarımıza minnettarız! HarmonyOS, kullanıcılara farklı senaryolarda birden fazla cihazla bağlanmak için daha basit bir yol, üstün kullanıcı deneyimi ve daha uygun hizmetler sunuyor.

Aynı zamanda, Huawei ortak başarı için açık kaynak ve güvenilir bir akıllı sektörel ekosistem oluşturmak için ortaklarla birlikte çalışırken HarmonyOS, Her Şeyin İnterneti çağında işletim sistemi üssü haline gelecek” açıklamasını yapmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı cihazlar için son teknoloji bir işletim sistemi olan HarmonyOS, farklı türdeki cihazların ortak bir dil üzerinden birbirine bağlanmasına ve iletişim kurmasına olanak tanıyor. En son teknolojiye sahip Kontrol Panelinde, iki cihazı birbirine bağlamak için bir cihazın simgesini diğerine sürükleyerek birden fazla cihazın tek bir cihaz kadar kolay kullanılmasına olanak tanıyor.

HarmonyOS 3 yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle