reklamı kapat

POPÜLER

Squid Game: The Challenge

Video: Netflix, Squid Game hikayesini kamera arkasıyla anlattı

Yayınlandıktan sonra büyük bir patlama yapan Netflix dizisi Squid Game için sevenleri memnun edecek güzel bir içerik geldi.

Çıktığında platforma damgasını vuran dizilerden Squid Game, Netflix’in en çok izlenen içerikleri arasında yer alıyor. Hwang Dong-hyuk‘un tam 12 yıllık bekleyişinin ardından yayına giren dizinin, kesin olarak ikinci sezonu da yayınlanacak. Bu firma için çok önemli olan diziyi şimdi gündeme getiren ise yukarıdaki video oldu. “Kamera Arkası: Kırmızı Işık, Yeşil Işık” başlıklı ve “Hayatta kalmam için yılın en can alıcı oyunlarının nasıl tasarlandığını öğrenmem gerekiyordu, gerekeni yaptım.” açıklamalı videoda, dizinin hikayesi kamera arkası görüntüler ile anlatılıyor. Türkçe altyazılı olarak hazırlanan video, dizinin arkasındaki emeği gözler önüne seriyor ve önemli karakterlere biraz daha derin bir bakış attırıyor.

Bu arada geçtiğimiz haftalarda öğrendiğimiz kadarıyla Squid Game için özel bir içerik daha gelecek. Squid Game: The Challenge adı altında duyurulan bu içerikte 456 gerçek kişi bir araya gelecek ve 4,56 milyon dolarlık büyük ödüle ulaşmaya çalışacak. Bu seri için akıcı İngilizce konuşan kişilerin başvurularını burada almaya başlayan firma, içerikte diziden ilham alınan oyunlar yanında başka özel yarışmalar da hazırlayacak. 10 bölümden oluşacağı aktarılan ancak henüz tarih verilmeyen içerik, şirketin bu konudaki en büyük işlerinden olacak. Biraz geç kalınan ancak yine çok ciddi sayıda izleyiciye ulaşacağı düşünülen The Challenge, akla direkt olarak buradaki içeriği getiriyor.

[haber id=”

Netflix, ikinci sezon içinse resmî sitesindenYepyeni Bir Sezona Hazır Olun” başlıklı şu açıklamayı yapmıştı: “Geçtiğimiz yıl yayınlanan “Dizinin ilk sezonunu hayata geçirmek tam 12 yıl sürdü. Ancak “Squid Game” sadece 12 günde tüm zamanların en popüler Netflix dizisi olmayı başardı. “Squid Game”in senaristi, yönetmeni ve yapımcısı olarak, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımıza sesleniyorum:

Dizimizi izlediğiniz ve sevdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Yakında, Gi-hun geri dönüyor. Gemi Aslanı da öyle. 2. sezona hazır olun. Ddakji oynatan takım elbiseli adamı tekrar görürseniz şaşırmayın. Ayrıca Young-hee’nin erkek arkadaşı Cheol-su ile tanışacaksınız. Yepyeni bir sezonda buluşmak üzere! Hwang Dong-hyuk “Squid Game”in Yönetmeni, Senaristi ve Baş Yapımcısı”

Halen izlemeyenler içinse dizinin ilk sezonu için firma kendisi şunları aktarıyor: “Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, çocuk oyunlarında yarışmaları için aldıkları tuhaf daveti kabul eder. İçeride onları cazip bir ödül ve ölüm riski beklemektedir. Ölüm kalım oyunu başlıyor. Acaba hayatta kalıp 45,6 milyar won’luk ödülü kazanan kim olacak?”

Squid Game yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle