reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Squid Game

Popüler Netflix dizisi Squid Game için “net” 2. sezon onayı geldi

Yayınlandıktan sonra büyük bir patlama yapan Netflix dizisi Squid Game için ikinci sezon kesin olarak gelecek.

Geçtiğimiz yılın sonuna damgasını vuran dizilerden Squid Game, Netflix’in en çok izlenen içerikleri arasında yer alıyor. Hwang Dong-Hyuk‘un tam 10 yıllık bekleyişinin ardından yayına giren ve gerçekten beklentileri aşan bir patlama yapan dizinin, kesin olarak ikinci sezonu da olacak. Bu bilgi Ted Sarandos’un açıklaması ile artık net olarak netlik kazanmış durumda.

Aslında bu bilgi daha önce de gündeme gelmişti. Hatta Squid Game’in yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, dizinin 3. sezonu için de Netflix’le görüşmeye başladıklarını dahi açıklamıştı. İlk sezonunu başarısı ardından seriyi hemen bitirmeyecek ve bu kendisi için maddi açıdan çok mantıklı olacak Netflix, ikinci sezonu dizinin başrolü olan Seong Gi-Hun üzerine kuracak. Firma yüksek ihtimalle Squid Game dünyasından çıkacak başka ufak içerikler de hazırlayacak.

Squid Game için ikinci sezonun ne zaman çıkacağı halen belli değil ancak 2022 sonu olası görünüyor. Ancak pandemi şartlarında yeni sezon 2023 yılına da kalabilir. Bu konuda henüz tam olarak net tahmin yapmak zor görünüyor.

Ek bilgi olarak dizinin ilk sezonu için firma kendisi şunları aktarıyor: “Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, çocuk oyunlarında yarışmaları için aldıkları tuhaf daveti kabul eder. İçeride onları cazip bir ödül ve ölüm riski beklemektedir. Ölüm kalım oyunu başlıyor. Acaba hayatta kalıp 45,6 milyar won’luk ödülü kazanan kim olacak?”

İlginizi Çekebilir: Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi