reklamı kapat

POPÜLER

Squid Game

Netflix dizisi Squid Game için 2. sezon çok uzun süre gelmeyecek

Yayınlandıktan sonra büyük bir patlama yapan Netflix dizisi Squid Game için ikinci sezon kesin olarak gelecek. Ancak hemen değil.

Çıktığında platforma damgasını vuran dizilerden Squid Game, Netflix’in en çok izlenen içerikleri arasında yer alıyor. Hwang Dong-Hyuk‘un tam 10 yıllık bekleyişinin ardından yayına giren ve gerçekten beklentileri aşan bir patlama yapan dizinin, kesin olarak ikinci sezonu da olacak. Fakat dizinin yeni sezonunun ancak 2024’ün sonunda çıkabileceği aktarılıyor. Yani yeni sezon gerçekten çok ama çok uzakta yer alıyor. Squid Game’in yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, daha önce dizinin 3. sezonu için dahi Netflix’le görüşmeye başladıklarını açıklamıştı. İlk sezonunu başarısı ardından seriyi hemen bitirmeyecek ve bu kendisi için maddi açıdan çok mantıklı olacak Netflix, ikinci sezonu dizinin başrolü olan Seong Gi-Hun üzerine kuracak. Firma yüksek ihtimalle Squid Game dünyasından çıkacak başka ufak içerikler de hazırlayacak.

Bu arada bugün gündeme geldiği üzere Squid Game’in yaratıcısından bir film de geliyor. Hwang Dong-hyuk, İtalyan yazar Umberto Eco’nun bir romanından esinlenerek senaryosunu yazdığı “Yaşlıları Öldürme Kulübü” filmi için kolları sıvadığını duyurdu. Aktarıldığı kadarıyla bu film Squid Game’e oranla çok daha fazla oranda şiddet içerecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ek bilgi olarak dizinin ilk sezonu için firma kendisi şunları aktarıyor: “Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, çocuk oyunlarında yarışmaları için aldıkları tuhaf daveti kabul eder. İçeride onları cazip bir ödül ve ölüm riski beklemektedir. Ölüm kalım oyunu başlıyor. Acaba hayatta kalıp 45,6 milyar won’luk ödülü kazanan kim olacak?”

Squid Game yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

İLGİLİ HABERLER