reklamı kapat

POPÜLER

Volvo’nun sahibi Çinli Geely, akıllı telefon pazarına Meizu ile giriyor olabilir

Dev otomobil firması Volvo’nun sahibi olan Çin merkezli Geely, akıllı telefon pazarına girmek istiyor ve bunun için Meizu alınabilir.

Otomobil alanında gerçekten inanılmaz büyük bir isim olan Çin merkezli Geely, geçtiğimiz yıl gelen bilgiler üzerinden öğrendiğimiz kadarıyla telefon pazarında da pay sahibi olmak istiyor. O zaman konu hakkında yapılan açıklamada süreç için yeni bir şirket kurulacak ve bu şirketin ilk telefonları 2023 yılında pazara sunulacak bilgisi verilmişti. Elindeki büyük maddi güç ile ilk telefonunu pazara sunmakta zorluk çekmesi olması olmayan firma, gelen son bilgilere göre alanda ilk büyük adımı atmaya hazırlanıyor.

Çin merkezli kaynakların elde ettiği verilere göre Geely, telefon pazarında uzun zamandır yer alan ancak öne çıkamayan Meizu’yu almak istiyor. Telefon pazarında genel olarak 1,6 milyar dolar gibi büyük bir yatırım planlayan firma, Meizu’yu bünyesine katarsa gerçekten mantıklı bir adım atar. Çünkü Meizu’nun alanda büyük bir tecrübesi ve üretim gücü bulunuyor. Geely için 2022 yılında sürece sıfırdan başlamanın hiçbir anlamı bulunmuyor.

Geely şirketi Meizu’yu alırsa, bu durum ilk telefonlarının global pazarlara çıkarılacağı anlamına gelmiyor. Firmanın spesifik olarak Çin pazarına oynaması bekleniyor. Ancak burada yine de bazı sürprizler olabilir. Geely’den aldığı güç ile Meizu’nun pazardaki gücü iyice artabilir. Meizu firmasının bazı telefonları Türkiye’de de satıldı ancak güncel modeller pek karşımıza çıkmıyor.

İlginizi Çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti