reklamı kapat

POPÜLER

NIU akıllı telefon

Çin merkezli otomobil firması NIU akıllı telefon geliştiriyor

Son yıllarda çok dikkat çeken Çin merkezli otomobil firması NIU akıllı telefon geliştiriyor. Bu konuda ilk açıklama geldi.

Advertisement

2014 yılında Çin’de kurulan NIU, gerçekten iddialı bir elektrikli otomobil üreticisi konumunda yer alıyor. Geliştirdiği ve satışa sunduğu araçları beğeni toplayan firma, CEO William Li tarafından yapılan açıklamaya göre akıllı telefon üretmek için de planlar gerçekleştiriyor. Şirket, süreçten detay vermiyor ve şimdilik sadece NIU akıllı telefon projesi özelinde yolun başında olduklarını aktarıyor. Eğer planlar doğru şekilde ilerlese 2023 ya da 2024 yılında bir akıllı telefon satışa sunması olası olan firma, ürettiği otomobiller ile artık sadece Çin pazarında kalmıyor. Bu açıdan firmanın telefon ta da telefonları da Çin dışına çıkarılabilir. Üretimin merkezinde olduklarından Çinli bir firmanın telefon üretmesi günümüz şartlarında yeterli maddi yatırım ile çok kolaylaşmış durumda. NIU bu konuda çok kolay şekilde aracı bir isim ile çalışabilir.

Bu arada otomobil alanında gerçekten inanılmaz büyük bir isim olan Çin merkezli Geely de telefon pazarında da pay sahibi olmak istiyor. Bu konu ilk gündeme geldiğinde süreç için yeni bir şirket kurulacak ve bu şirketin ilk telefonları 2023 yılında pazara sunulacak bilgisi verilmişti. Elindeki büyük maddi güç ile ilk telefonunu pazara sunmakta zorluk çekmesi olması olmayan firma, daha sonra ilk telefonları için Meizu’yu almak istiyor haberi ile ses getirmişti.

Telefon pazarında genel olarak 1,6 milyar dolar gibi büyük bir yatırım planlayan firma, Meizu’yu bünyesine katarsa gerçekten mantıklı bir adım atar. Çünkü Meizu’nun alanda büyük bir tecrübesi ve üretim gücü bulunuyor. Geely için 2022 yılında sürece sıfırdan başlamanın hiçbir anlamı bulunmuyor.

NIU akıllı telefon yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle