reklamı kapat

POPÜLER

NIU Kick Scooter elektrikli scooter

Türkiye’de de yer alan NIU imzalı ilk elektrikli scooter ile tanışın

Hazırladığı oldukça şık elektrikli motosiklet modelleri Türkiye’de uzun zamandır satılan NIU, bu sefer elektrikli scooter pazarına adım attı.

Türkiye’de satılan elektrikli motosiklet modellerine buradan ulaşabileceğiniz NIU, elektrikli scooter pazarına “NIU Kick Scooter” adıyla giriş yaptı.

Sürpriz olmayacağı üzere standart bir tasarıma sahip olan firmanın ilk modeli, Pro ve Sport olmak üzere iki farklı versiyonda hazırlanmış.

Önümüzdeki yaz aylarında Avrupa, Çin ve ABD’de satılacağı aktarılan scooter, Avrupa’da yasal limitler nedeniyle 25 km/s maksimum hız sunacak. Bu hız ABD’de Pro versiyon için 32 km/s, Sport versiyon içinse 30 km/s olacak.

Pro modelin kullanıma bağlı olarak 50 km, Sport modelin ise 40 km kadar menzil sunacağını açıklayan NIU, ürünlerin 100 kg taşıyabildiğini de aktarıyor. Modellerin kendisi ise yaklaşık 20 kg ağırlığında.

Yerleşik olarak disk frenlere ve LED aydınlatmaya sahip olan NIU Kick Scooter, akıllı telefon uygulaması temelinde birçok bilgi verebiliyor. Burada scooter’a güncelleme de geleceği söyleniyor.

Gövde çizgileri için farklı renkler de sunan NIU, ilk scooter’ı için Avrupa başlangıç fiyatını 599 euro olarak belirlemiş durumda. ABD fiyatı da 599 dolar olarak açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NIU Kick Scooter elektrikli scooter ses getirdi

NIU imzalı ilk elektrikli scooter modelinin Türkiye’de satılıp satılmayacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak firmanın bu adımı mutlaka atacağını düşünüyoruz.

Çünkü elektrikli scooter’lar motosikletlere oranla çok ama çok daha büyük bir kitleye hitap ediyor. Bunun arkasında fiyatın da büyük bir etkisi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A52 modelinin içine yakın bakış