reklamı kapat

POPÜLER

NIU elektrikli motosiklet

Türkiye’de yer alan NIU’dan yeni elektrikli motosiklet: MQi-GT

Türkiye’de yer alan NIU, elektrikli motosiklet modellerinin arasına bir seçenek daha ekledi. Bu sefer MQi-GT modeli gelmiş durumda.

NIU elektrikli motosiklet modellerinin en yenisi MQi-GT, firmanın modern tasarım çizgisini taşıyor. Farklı renklerde alınabilen ve iki kişilik olan motosiklet, aktarıldığı kadarıyla Bosch imzalı 3.100W gücünde bir elektrik motoru üzerine kuruluyor ve bununla 70 km/s hıza rahatlıkla çıkabiliyor. Bu hız şehir içi kullanımı için fazlasıyla yeterli görünüyor. Pil tarafında model iki adet 4. jenerasyon 48V ve 31 Ah paketi üzerine kuruluyor. Her biri 1.5 kWh kapasitesindeki bu çıkarılabilir piller ile modelin kullanıma da bağlı olarak 80 km menzil getirdiği söyleniyor. Pili 5 saate yakın bir sürede tamamen doldurulabilen NIU MQi-GT, şimdilik sadece Avrupa pazarında satışa çıkıyor ve fiyatı 3.399 euro seviyesinde yer alıyor. Bu elektrikli motosiklet modelinin ileride Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

Türkiye’de satılan NIU elektrikli motosiklet modelleri ise şöyle

Resmi Türkiye sitesine buradan ulaşabileceğiniz NIU, Türkiye’de birden fazla elektrikli motosiklet satıyor. İşte bunların ilk 24.500 TL‘ye satılan N1S NSport oluyor. Bu model 80 KM’ye kadar menzil getiriyor ve 45 km/s hıza çıkabiliyor. Bir diğer model 17.990 TL‘lik M+ Lite oluyor. Bu model ise 75 KM’ye kadar menzil getiriyor ancak maksimum hızı paylaşılmıyor. Firmanın M+ Sport modeli ise 23.890 TL‘lik fiyatıyla 100 km’ye kadar menzil getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Maalesef bu modelin hızı da paylaşılmıyor. Ancak iki motosikletin de 45 km/s hızı rahatlıkla geçebildiği görülüyor. NIU’nun Türkiye’de sattığı son elektrikli motosikleti ise U Pro oluyor. 16.990 TL‘lik motosiklet, 40 KM’ye kadar menzil getiriyor. Firmanın modellerinde Bosch imzalı elektrik motorları ve Panasonic imzalı piller kullandığını belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

BMW’de destekli elektrikli wingsuit