reklamı kapat

POPÜLER

Razer
Razer yüz maskesi

Razer’dan sürpriz duyurular: RGB’li akıllı yüz maskesi ve “uçuk” oyuncu koltuğu

Oyun pazarının dev isimlerinden Razer, CES 2021’i konsept ürünsüz bırakmadı. Firmadan iki adet dikkat çekici çalışma geldi.

Razer imzalı yeni konseptlerden ilki büyük ihtimalle 10 yıl içinde gerçek olmayacak bir oyuncu koltuğu oldu. Tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceğiniz bu ürün, özellikle kişiyi tamamen saran 60 inçlik OLED ekranıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Project Brooklyn adı verilen bu konsept ürün, bu bilim kurgu filmlerinden çıkmış ekranı arkasından çıkarıyor ve elbette Razer Chroma RGB aydınlatma taşıyor. Hazırlanan koltuğun önünde klavye ile fareyi koyacak standart bir alan da bulunuyor ve koltuğun “kağıt üzerinde” karbon fiberden üretildiği aktarılıyor. Dediğimiz gibi bu oyuncu koltuğunun taşıdı tarzda bir ekran ile beraber yakında gerçek olma ihtimali bulunmuyor.

Razer bir de yüz maskesi tanıttı

Dünyanın en akıllı maskesi olarak geçen bu ürün, Project Brooklyn gibi şimdilik konsept / proje aşamasında yer alıyor. İsmi Project Hazel olarak geçen maskenin tanıtım videosu aşağıda yer alırken, maskenin yüksek filtreleme ile virüslere karşı ciddi koruma getirdiği aktarılıyor. Havadaki partiküllerin yüzde 95’ini tutabilen ürün, özel bir hazne ile geliyor. Bu hazne UV ışık ile maskeyi sterilize edebiliyor. Bünyesinde neden olduğu sorgulanan bir RGB ışık da yer alan yüz maskesi, ön kısmı şeffaf olduğundan ağız hareketlerini gizlemiyor.

Aynı zamanda ürünün bünyesinde bir mikrofon da yer alıyor. Bunu kullanan maske yerleşik hoparlör üzerinden sesin dışa çok daha net çıkarılmasına yardımcı oluyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkte tasarlanan Razer imzalı maskenin satışa çıkıp çıkmayacağı ise şimdilik tam olarak bilinmiyor.

Videolar