reklamı kapat

POPÜLER

Razer yüz maskesi
Razer

Razer’dan konsept RGB’li akıllı yüz maskesi için üretim müjdesi

Oyun pazarının dev isimlerinden Razer, CES 2021’i konsept ürünsüz bırakmamıştı. Burada bir RGB’li akıllı yüz maskesi gelmişti.

İşte bu konsept olarak gösterilen yüz maskesi, Razer tarafından yapılan açıklamaya göre ilerleyen dönemde satışa çıkarılacak. Henüz ürünün tam olarak konsept halindeki gibi gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

Hatırlamak adına dünyanın en akıllı maskesi olarak geçen bu ürün, Project Hazel olarak geçiyor. Tanıtım videosu aşağıda yer alan maske, yüksek filtreleme ile virüslere karşı ciddi koruma getiriyor.

Havadaki partiküllerin yüzde 95’ini tutabilen ürün, özel bir hazne ile geliyor. Bu hazne UV ışık ile maskeyi sterilize edebiliyor. Bünyesinde bir RGB ışık da yer alan yüz maskesi, ön kısmı şeffaf olduğundan ağız hareketlerini gizlemiyor.

Ürünün bünyesinde bir de mikrofon yer alıyor. Bunu kullanan maske yerleşik hoparlör üzerinden sesin dışa çok daha net çıkarılmasına yardımcı oluyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkte tasarlanan Razer imzalı maske merak uyandırıyor.

Razer, yüz maskesi ile beraber bir de fütüristik oyuncu koltuğu göstermişti

Razer imzalı yeni konseptlerden en çok dikkat çeken 10 yıl içinde gerçek olmayacak bir oyuncu koltuğu oldu. Tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceğiniz bu ürün, özellikle kişiyi tamamen saran 60 inçlik OLED ekranıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Project Brooklyn adı verilen bu konsept ürün, bu bilim kurgu filmlerinden çıkmış ekranı arkasından çıkarıyor ve elbette Razer Chroma RGB aydınlatma taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hazırlanan koltuğun önünde klavye ile fareyi koyacak standart bir alan da bulunuyor ve koltuğun “kağıt üzerinde” karbon fiberden üretildiği aktarılıyor.

Bu oyuncu koltuğunun taşıdı tarzda bir ekran ile beraber yakında gerçek olma ihtimali bulunmuyor.

İlgili Video