reklamı kapat

POPÜLER

Honda Türkiye

Süreç somutlaşıyor; Honda Türkiye’den fabrika devir açıklaması

2022 yılında Türkiye’deki üretim faaliyetlerinin sona erdirilmesi beklenen Honda, Gebze’deki tesisin devri için HABAŞ ile anlaşmaya vardı.

Honda’nın 2022 yılı itibarıyla Gebze’deki üretim faaliyetlerinde yeni bir yapılanmaya gidileceği birkaç yıldır gündemde olan bir konu. Markanın küresel çapta hayata geçirdiği planlamalar kapsamında farklı ülkelerde de attığı fabrika adımları, üretim ve sevkiyat kanallarının da değişmesine neden olacak. Japonya merkezli üreticinin Türkiye ayağındaki yapılanmanın somut adımları beklediğimiz gibi bu yıl itibarıyla atılmaya başlanıyor. Bugün yapılan resmi açıklamayla Gebze tesislerinin HABAŞ’a devredilmesiyle ilgili resmi imzaların atıldığı netlik kazandı. 50’li yılların ortalarından itibaren faaliyetlerinde başlayan HABAŞ; tibbi ve endüstriyel gaz, elektrik, sıvılaştırılmış ve sıkıştırılmış doğal gaz gibi pek çok alanda hizmet veren köklü kuruluşlar arasında yer alıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Türkiye Gebze tesisleri HABAŞ’a devrediliyor

Resmi kaynaklar tarafından gerçekleştirilen açıklamanın tam metni şu şekilde;

Honda Türkiye A.Ş. Gebze’deki üretim tesislerini HABAŞ Topluluğuna devretmek üzere anlaşmaya varmıştır. Taraflar arasında varılan anlaşma neticesinde söz konusu taşınmazın teslim tarihi Eylül 2021’den sonra gerçekleştirilecektir. 1992 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Honda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerine pazarlama, satış ve satış sonrası operasyonları ile en kaliteli hizmeti sunmaya devam edecektir. Faaliyetlerine İstanbul’daki Genel Müdürlüğünde devam edecek olan Honda Türkiye A.Ş., etkin bayi ağı ile ülkemiz için değer yaratmayı sürdürecektir.

İlginizi çekebilir

2020 Honda Jazz