reklamı kapat

POPÜLER

Getir

Getir, 2,6 milyar dolar değerlemeyle Unicorn oldu; işte detaylar

Türkiye’nin son dönemdeki en büyük yatırımlarından olan Getir, 2,6 milyar dolar değerlemeyle Unicorn oldu. İşte detaylar;

Firmadan bu gerçekten önemli başarı hakkında gelen resmi açıklama tam olarak şöyle:

“Dünyada ilk kez ortalama 10 dakikada market ürünleri teslimat modelini 2015 yılında başlatan Getir, aldığı 300 milyon dolarlık yeni yatırımla 2,6 milyar dolarlık değerlemeye ulaşarak sadece 5,5 yıl gibi kısa bir sürede Unicorn olma başarısını gösterdi.

“Beş harf iki heceli” Getir kelimesini tüm dünyaya sevdirmeyi hedefleyen Getir, Londra’nın yanı sıra yakın zamanda Almanya, Fransa ve Hollanda’da hizmete başlamaya hazırlanıyor.”

Bilmeyenler için Unicorn girişimlerin ya da şirketlerin özelliği değerlerinin 1 milyar dolar veya daha fazla olması. Getir şirketinin kurucusunun Nazım Salur olduğunu ek bilgi olarak belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Getir öncesinde Türkiye’nin ilk Unicorn’u Peak Games olmuştu

Türk oyun şirketi Peak ile alanın devlerinden sayılan Zynga arasında tam 1,8 milyar dolarlık bir anlaşma yapılmıştı.

Firmadan yapılan açıklamaya göre bu anlaşma ile sadece ortaklık yapısı değişen Peak, faaliyetlerini ekibinde ve yönetiminde hiçbir değişiklik olmadan kendi markası altında sürdürerek bir Türk şirketi olarak kalmaya devam ederken, hisselerini 1,8 milyar dolara Zynga’ya devretti.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın