reklamı kapat

POPÜLER

Getir

Getir, tam 8 milyara yaklaşan değeriyle nefes kesiyor

Türkiye’nin son dönemdeki en büyük yatırımlarından olan Getir, ulaştığı değerlenme ile alanında dikkat çekmeye devam ediyor.

Getir, alınan son yatırımlar ve Londra ile Amsterdam merkezli yurt dışı açılımı sonrasında 7,5 milyar dolar gibi devasa bir değere ulaştı. Gelen bilgiye göre 555 milyon dolar daha yatırım alan popüler hizmet, sınırlarını genişleterek ABD pazarına girmeyi de planlıyor.

Getir, bundan önce ise yeni hizmeti GetirÇarşı ile mahalle esnafını dijitale taşımaya başlamıştı. Bu hizmet kapsamında mahallelerdeki bakkal, market, kasap gibi esnaftan kapınıza taze ürün gelmeye başladı.

Büyük alışveriş devlerine karşı ufak mahalle esnafını öne çıkarmak isteyen şirket, yeni hizmeti ilk olarak kısıtlı bir kapsam ile başlattı.

Firmadan servis hakkında ilk açıklama ise şöyleydi: “Kasaptan manava, nalburdan çiçekçiye, bakkaldan kuruyemişçiye mahalledeki tüm işletmeler artık GetirÇarşı da!”

GetirÇarşı sayesinde ister kendi kuryenizle, ister Getir’in kuryesiyle milyonlarca Getir müşterisine ulaşıp kolayca satışlarınızı artırabileceksiniz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Getir hatırlarsınız Türkiye’nin en yeni Unicorn’u konumunda bulunuyor

Firmadan bu gerçekten önemli başarı hakkında şu açıklama gelmişti:

“Dünyada ilk kez ortalama 10 dakikada market ürünleri teslimat modelini 2015 yılında başlatan Getir, aldığı 300 milyon dolarlık yeni yatırımla 2,6 milyar dolarlık değerlemeye ulaşarak sadece 5,5 yıl gibi kısa bir sürede Unicorn olma başarısını gösterdi.

“Beş harf iki heceli” Getir kelimesini tüm dünyaya sevdirmeyi hedefleyen servis, Londra’nın yanı sıra yakın zamanda Almanya, Fransa ve Hollanda’da hizmete başlamaya hazırlanıyor.”

Bilmeyenler için Unicorn girişimlerin ya da şirketlerin özelliği değerlerinin 1 milyar dolar veya daha fazla olması. Getir şirketinin kurucusunun Nazım Salur olduğunu ek bilgi olarak belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın