reklamı kapat

POPÜLER

En güçlü NIU RQi elektrikli motosiklet

Türkiye’de yer alan NIU imzalı gelişmiş elektrikli motosiklet RQi yakında geliyor

İlk mağazasını İzmir’e açarak Türkiye pazarına da giren Çin merkezli NIU, CES 2020’de dikkat çeken bir elektrikli motosiklet tanıtmıştı.

Bu “RQi” adı verilen motosiklet, aktarıldığı kadarıyla beklenenden daha düşük özellikler ile yıl sonunda yollara çıkarılacak. Burada spesifik tarih eylül ayı gibi görünüyor. Bu tarih eski çıkış tarihlerine oranla “yakın” sayılabilir.

Modern bir tasarıma sahip olan motosiklet, açıklandığı kadarıyla birden fazla versiyona sahip. İlk olarak pazara çıkacak düşük özelliklere sahip versiyonda 5 kW / 6.7 beygir elektrik motoru olacak ve 100 km/s maksimum hız sunulacak.

Özel bir mod ile 110 km/s hıza çok hızlı şekilde çıkabileceği ve sonra 100 km/s’ hıza ineceği aktarılan modelin, 5.2 kWh pil paketine sahip olacağı ve bununla 119 km menzil getireceği verilen bilgiler arasında yer alıyor.

En güçlü NIU RQi elektrikli motosiklet ise hemen gelmeyecek

160 km/s hıza çıkabilecek “RQi Pro” isimli en güçlü versiyon, 100 km üzerinde menzil getirecek ve ortasına yerleştirilen elektrik motoruyla yaklaşık 32 kW / 40 beygir güç sunacak.

İki adet çıkarılabilir pil üstüne kurulan ve toplam 7 kWh kapasite getiren model, aktarıldığı kadarıyla halen geliştirme aşamasında yer alıyor. Yani bu versiyonun 2021’de çıkmama ihtimali yer alıyor.

Firma RQi Pro için 50 km/s hıza 3 saniyede çıkabilecek bilgisini de veriyor. Model gerçekten merakla bekleniyor. Çünkü fiyat performans oranının yüksek olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı