reklamı kapat

POPÜLER

NIU imzalı bir elektrikli motosiklet

Türkiye’de de bulunan NIU’dan gelişmiş elektrikli motosiklet

İlk mağazasını İzmir’e açarak Türkiye pazarına da giren Çin merkezli NIU, CES 2020’nin yoğun gündeminde yeni bir elektrikli motosiklet tanıttı.

Resmi Türkiye sitesine ve Türkiye’de sattığı ürünler ile fiyatlarına buradan ulaşabileceğiniz NIU, “2019 Milan Motorcycle Show” kapsamında ürün gamına birçok yeni elektrikli motosiklet ve elektrikli bisiklet modelleri eklemişti. İşte bunlardan sonra bir de dikkat çekici model NIU RQi-GT geldi. Kısa süre öne tanıtılan RQi-GT, firmanın diğer motosikletlerinden çok daha ciddi ve yarış tarafına da ufak da olsa giriş yapıyor. Modern bir tasarıma sahip olan motosiklet, açıklandığı kadarıyla maksimum 161 km/s hıza çıkış yapabiliyor. Maksimum menzili ortalama 48 km/s hızda 129 km olarak açıklanan NIU RQi-GT, ortasına yerleştirilen motoruyla yaklaşık olarak 40 beygir güç sunuyor. İki adet çıkarılabilir pil üstüne kurulan ve toplam 7 kWh kapasite getiren model, bünyesinde renkli bir ekrana sahip. 5G, IoT entegrasyonu, Bluetooth ve GPS gibi desteklere sahip elektrikli motosiklet, hırsızlığa karşı özel bir sistem de taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NIU imzalı bir elektrikli motosiklet yanında başka bir araç daha tanıtıldı

O da üç tekerlekli NIU TQi-GT modeli oldu. Üstü kapalı yanları açık şekilde karşımıza çıkan bu model, üç tekerlekli elektrikli scooter olarak lanse ediliyor. 80 km/s hıza çıkabilen ve yapısı gereği büyük pil taşıyabildiğinden tam 241 km menzil sunan araç, söylendiği kadarıyla Bosch imzalı motorlar kullanıyor. Kendi dengesini kurabildiği aktarılan modelin, RQi-GT gibi çok modern bir tasarımı bulunuyor. Her iki aracın da fiyatı gizemini koruyor.

İlginizi Çekebilir

Yük taşıma için tasarlanan gelişmiş drone modeli