reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai e-pit

Hyundai cephesinden Formula 1 esintili şarj istasyonu; E-Pit

İlk olarak Güney Kore’de kullanıma sunulacak olan şarj istasyonları, Hyundai modelleriyle gelen 800V hızlı şarj mimarisine destek verecek.

Yeni nesil elektrikli otomobil döneminin ilk temsilcisi Ioniq 5 ile küresel bazda olumlu geri dönüşler alan Hyundai, tasarımdaki başarısını destekleyici elemanlarına da yansıtmaya hazırlanıyor. Güney Koreli üretici, ilk olarak kendi ülkesinde hayata geçireceği E-Pit adını verdiği şarj istasyonlarının duyurusunu gerçekleştirdi. Bu yıl içerisinde Güney Kore genelinde kurulumlarına başlatılacak olan şarj istasyonlarının tasarım ilhamı ise Formula 1 pit stoplarından geliyor. Bu yeni istasyonların tasarımı kadar 800V mimarisini destekleyen altyapıları sayesinde ultra hızlı şarj desteği sunmalarıyla da kullanıcılar için çok büyük tercih sebebi olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai nisan ayı içerisinde 12 E-Pit istasyonu kurmayı hedefliyor

Hyundai’nin E-Pit planlaması ilk olarak elektrikli araçları alan kullanıcıların aklındaki soru işaretlerini gidermek adına otoban güzergahlarına odaklanıyor. Uzun yol kullanımındaki beklentileri karşılayacak olan ilk kademe için nisan ayında 12 farklı noktada istasyon kurulumu gerçekleştirilecek. İkinci adımda ise sekiz farklı noktada şehir merkezleri ön planda tutulacak. Ioniq 5 ile birlikte grubun diğer üyesi olan Kia EV6’ıyla gelen 800V hızlı şarj desteği sayesinde, 18 dakikalık dolumda yüzde 80’lik dolum oranı yakalamak mümkün olacak. 5 dakikalık dolumla birlikte 100 kilometre menzil değerini görmek mümkün olacak. Hyundai, şarj istasyonlarında kullanım kolaylığı sağlayacak dijital bir ödeme sisteminin de hazırlığını yapıyor. Kullanıcılar bu sayede ödemelerini hızlı bir şekilde mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilebilecek.

İlgili video