reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Bisikletler de faydalanabilecek; Volkswagen’den yeni şarj istasyonu

İlk kez Almanya’da kullanımına başlanacak olan Volkswagen imzalı mobil şarj noktaları, hızlı şarj desteğini de sunabilecek niteliklerde.

2020 ile birlikte elektrikli otomobil savaşına çok hızlı bir giriş yapacak olan Volkswagen, bu hamleyi tamamlayacak yanal destekler için de yoğun bir çalışma içerisinde. Avrupa yollarındaki şarj ağı anlaşması IOINTY içerisinde aktif rol alan isimlerden birisi olan marka, kendi içerisindeki AR-GE süreçlerinin sonuçlarını yavaş yavaş somut adımlara dönüştüyor. Planlama kapsamında bugün yeni bir duyuru gerçekleştiren resmi kaynaklar, ilk kez önümüzdeki yıl kullanılmak üzere yeni mobil şarj istasyonlarının devreye alınacağını duyurdu. Elektrikli otomobillerin ötesinde bisikletler tarafından da kullanılabileceği söylenen bu mobil istasyonlar, hızlı şarj desteğini de sunacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk detaylar

Resmi açıklamayla birlikte ilk detayları da paylaşılan mobil şarj istasyonları, konumlandırılacağı şehrin farklı noktalarında hizmet verebilecek nitelikte. Geliştirilecek akıllı telefon uygulamaları üzerinden kolayca bulunabilir her şarj istasyonu, 100 kW‘a kadar hızlı şarj desteğini de beraberinde getiriyor. Kapasitesi gereği 15 araca kadar destek verebileceğini gördüğümüz istasyonlar, sabit standart şebeke bağlantısı üzerindense 30 kW’a kadar güç aktarımı sağlayabilecek. Volkswagen’in bu sistemle birlikte MEB platformu tarafından desteklenen 360 kWh’lık enerji depolama planlarını da bu süreçte kullanımda göreceğiz. Önümüzdeki yılın ilk yarısıyla Almanya’da kullanılmaya başlanacak olan istasyonların yeteneklerini hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Elektrikli Volkswagen I.D. HB