reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Volkswagen Transporter

Elektrikli Volkswagen Transporter için teknik veriler açıklandı

ABT ortaklığıyla geliştirilen elektrikli Volkswagen Transporter projesi, gövde tipi olarak oldukça zengin opsiyonlarla tercih edilebiliyor.

Yeni jenerasyon Caddy‘nin tanıtılmasıyla birlikte halihazırda devam eden test sürecindeki tasarım dinamiklerinden ipuçları da belirten Volkswagen Transporter için geri sayım devam ediyor. Caddy’de olduğu gibi yeni bir jenerasyona ve önemli gelişmelere sahne olacak olan modelin sınıfındaki başarılı ivmesini sürdürmesi bekleniyor. Grubun popüler geliştiricisi olan ABT ise bekleme sürecini şenlendirmek adına ilgi çekici işler yapmaya devam ediyor. Elektrikli Volkswagen Transporter hakkında ayrıntıları yayınlayan ikili önümüzdeki projeler için de heyecanlanmamıza vesile oluyor. ABT e-Transporter 6.1 olarak adlandırılan ve 2020 VW Transporter’a dayanan araç; uzun dingil mesafesi panel van, Kombi veya Caravelle gövde stillerinin yanı sıra sağ ve soldan direksiyonlu konfigürasyonlara tercih edilebiliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rakamlarla elektrikli Volkswagen Transporter projesi

Yapılan testler sonucu ortaya çıkan rakamlara baktığımızda aracın 138 kilometreye kadar sürüş menzili sunduğunu görüyoruz. Bu da şehir içi operasyonlar için günlük ihtiyaç odaklı bir dinamiğe işaret. e-Transporter 6.1’De kullanılan elektrik motoru da ihtiyaç karşılama noktasında sorun çıkartmayacak gibi görünüyor. Tek başına 113 PS güç ve 200 Nm tork üreten bu ünite maksimumda 1.096 kilograma kadar yük taşıma kapasitesini de beraberinde getiriyor. Aracın şarj süresiyse farklı kaynaklara göre değişiklik gösteriyor. 7,2 kW AC Wallbox ile yaklaşık 5,5 saat süren bu işlem, 50 kW hızlı şarj istasyonu üzerinden 45 dakikada yüzde 80 seviyelerinin yakalanabilmesiyle sonuçlanıyor. Elektrikli Transporter projesi panel van gövde tipi üzerinden Almanya’da 44.990’dan satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın