reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Plus

Samsung Galaxy S20 Plus ile Kuzey Kutup Dairesi’nde kaydedilmiş etkileyici 8K video

Türkiye’de de satışa sunulan Galaxy S20 ailesi 8K video desteğini getiren ilk modeller olarak göze çarpmıştı. Ultra modeli haricinde Samsung Galaxy S20 Plus ve standart model de 8K çözünürlük çözünürlük desteğiyle geliyor. 4K çözünürlükten çok daha yüksek bir çözünürlük sunan 8K çözünürlük olağanüstü detaylar sunuyor.

Christou Visiuals isimli YouTube kanalı telefon ile kaydettiği 8K videoyu paylaştı. Norveç’teki Lofoten Adası‘nda kaydedilen 8K çözünürlüğündeki video cihazın performansını gözler önüne seriyor. Kuzey Kutup Dairesi’nde kaydedilen çarpıcı görüntüler için ekibin telefonun kamera uygulamasından yararlandığı belirtiliyor. Standart kamera uygulamasıyla birlikte çekimler için bir kamera sabitleyicisi kullanıldığı da ifade ediliyor. Telefon  ile kaydedilen 8K çözünürlükteki videoyu haberin devamından izleyebilirsiniz. Pek tabii bu çözünürlüğü izleyebilmeniz için 8K çözünürlüğüne destek veren bir monitöre de ihtiyaç duyuluyor. Saniyede 30 kare 8K video kaydedebilen Samsung Galaxy S20 Plus’ın sunduğu özelliklerden kısaca bahsedelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Plus sunduğu özellikler neler?

Telefon modelinde 6,7 inç 3200×1440 piksel Dinamik AMOLED 120 Hz ekran yer alıyor. Gücünü Exynos 990 işlemciden alan telefonda 8 GB RAM mevcut. Telefonda 12 megapiksel F1.8 geniş açı, 64 megapiksel F2.0 telefoto ,12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı ve ToF sensör kullanılıyor. Cihazda 3x optik ve 30x dijital zoom sunuluyor. Telefon hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Galaxy S20 Plus ile kaydedilmiş dikkat çekici video