reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung’dan 8K çözünürlükte film müjdesi

Samsung, Galaxy S20 Ultra ve Galaxy Note 20 Ultra ile 8K çözünürlükte kaydedilen bir filmin yolda olduğunu belirtti. Untact isimli film için yeni Galaxy telefonlarının kullanıldığını belirten Samsung, yeni projesinin 8K teknoloisini tanıtmak için tasarlandığını söylüyor.

Advertisement

Untact, daha önce The Good, The Bad, The Weird (2008) ve Hollywood aksiyon gerilim filmi The Last Stand gibi filmlerde de yer alan Kim Jee-Woon tarafından yönetiliyor. Romantik filmde Kim Go-Eun ve Kim Ju-Hun gibi oyuncular rol alıyor. Efekt gerektiren sahneler haricinde filmin 16:9 en boy oranında ve 8K çözünürlükte yeni Galaxy telefonlarıyla kaydedileceği belirtiliyor.

Şirket çekilen filmin önümüzdeki ay Güney Kore’nin Seul şehrinde Samsung tarafından açılacağı belirtilen iki 8K sinema salonunda gösterileceği ifade ediliyor. Şirketin bu sinema salonlarında Samsung 8K QLED televizyonlardan yararlanacağı dile getiriliyor. Şirket, 8K sinemalarının bir rezervasyon sistemi üzerinde çalışacağını, böylece filmi aynı anda sadece küçük bir grup insanın izleyebileceğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra, Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra, 8K video desteği sunuyor

Saniyede 30 kare 8K video kaydına destek veren modeller sundukları görüntü kalitesiyle sınırları zorluyor. Piyasadaki çoğu modelin aksine 8K çözünürlük desteği sunan modellerde bu mod seçiliyken ne yazık ki bu modda dijital sabitleme özelliği çalışmıyor. Geleceğin görüntü teknolojisi olarak değerlendirilen 8K çözünürlüğü önümüzdeki aylarda satışa sunulacak diğer üst segment Samsung telefonlarda da görmeyi umuyoruz.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de satılacak Xbox Series S