reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 oyunlarının satış fiyatları belli oldu

12 Kasım’da dünyanın belli ülkelerinde satışa sunulacağı açıklanan PlayStation 5 için geri sayım başladı. 19 Kasım’da Türkiye’de de satışa sunulması beklenen oyunun Türkiye fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Kısa bir süre içerisinde Türkiye satış fiyatı belli olması beklenen konsolun oyun fiyatları netlik kazandı. Amazon’un Almanya departmanında satışa sunulan oyunlar arasında Watch Dogs Legion, Riders Republic, Immortals Fenyx Rising, Sackboy: A Big Adventure, Destruction Allstars, Demon’s Souls ve daha bir çok oyun yer alıyor. Oyunların Avrupa satış fiyatı ise 70 euro ile 110 euro arasında değişiklik gösteriyor. 110 euroluk oyunun Ultimate sürüm olduğunu belirtmekte yarar var. PS4 oyunlarının yurt dışı fiyatı yaklaşık 60 euro göz önüne alındığında yeni oyunların fiyatlarında 10 ila 20 euro arasında bir fark görüyoruz.

PlayStation 5, PS4 oyunlarını da çalıştıracak

PS5 oyunlarının satış fiyatları henüz açıklanmasa da yüksek bir fiyattan satışa sunulacağını şimdiden söylemek mümkün. Çok sayıda oyunla birlikte çıkması beklenen konsol aynı zamanda PS4 oyunlarının neredeyse tamamına da destek verecek. Yani konsol çıktığı zaman kullanıcılar hali hazırda sahibi oldukları PS4 oyunlarının hemen hepsini rahatlıkla oynamaya devam edebilecek. Etkinlikte duyurulan PlayStation Plus Collection hakkındaki detaylara buraya tıklayarak ulaşabilisiniz. Konsolun Türkiye satış fiyatının açıklanması durumunda bu haberi sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

Konsolun gerçek tanıtım videosu