reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 etkinliğinde PlayStation Plus Collection sürprizi [Video]

Sony, online olarak gerçekleştirdiği PlayStation 5 etkinliğinde PlayStation Plus Collection isimli bir hizmetini de duyurdu.

Xbox’ın Game Pass abonelik servisine rakip olan PlayStation Plus Collection, PlayStation 4’ün sevilen oyunlarını PlayStation 5 platformuna getiriyor. PlayStation Plus abonelerinin kullanabilecekleri serviste dikkat çekici PS4 yapımları yer alıyor. Oyuncuların haberin devamındaki oyunları ücretsiz olarak PlayStation 5 konsollarında oynayabilecekleri belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation Plus Collection servisinde yer alan oyunlar

– God of War
– Bloodborne
– Monster Hunter World
– Final Fantasy XV
– Fallout 4
– Mortal Kombat X
– Uncharted 4: A Thief’s End
– Ratchet and Clank
– Days Gone
– Until Dawn
– Detroit: Become Human
– Battlefield 1
– Infamous Second Son
– Batman: Arkham Knight
– The Last Guardian
– The Last of Us
– Persona 5
– Resident Evil 7: Biohazard

PlayStation 5 ne gibi özellikler sunuyor?

PlayStation 5, gücünü sekiz çekirdekli AMD Zen 2 işlemcisinden alıyor. Konsoldaki işlemci saat hızı ise 3.5 GHz. Bu hıza ulaşması sayesinde çok hızlı bir performans sunan konsol performans açısından sınırıları zorluyor. Oyuncuların beklentilerini karşılayacak düzeyde bir performans sunan konsolda AMD’nin RDNA 2 mimarisi temel alan ve 2.23 GHz’de saatte 10.28 teraflop ve 36 işlem birimi vadeden özel bir grafik işlemcisi bulunuyor. Konsolun kasım ayında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Konsolun Türkiye satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.

İlgili video