reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Volkswagen Caddy
Yeni Volkswagen Caddy

Paylaşılan fotoğraflarıyla yeni Volkswagen Caddy ailesine yakından bakın [Galeri]

Tasarım ve teknoloji odaklarında yapılan değişimleriyle bambaşka bir araca dönüşen yeni Volkswagen Caddy ailesi, fuar öndesinde detaylandı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleleştirilen tanıtımıyla örtülerinden kurtulan yeni Volkswagen Caddy, geçirdiği radikal değişimiyle gündemde kalmaya devam ediyor. Otomobil meraklılarını ikiye bölen tasarımıyla karşımıza çıkarılan aile farklı ihtiyaçlara göre şekillenen versiyonlarıyla ticari sınıfta çözüm sunmaya devam edecek. Halihazırda test aşamasında olan yeni Transporter‘ın tasarım çizgilerinden de ipucu barındırmasından ötürü ayrı öneme sahip olan Caddy için Volkswagen resmi kaynaklarından yeni görseller yayınlandı. Potansiyel alıcılar ve meraklıları için geniş çaplı detayları beraberinde getiren bu fotoğraflara yakından bakma vakti.

Yeni Volkswagen Caddy
Yeni Volkswagen Caddy

Yeni Volkswagen Caddy hakkında öne çıkanlar

Artık beşinci jenerasyonuyla sokaklara çıkacak olan Caddy, markasının diğer modellerinde de gördüğümüz MQB platformu üzerine inşa ediliyor. Bunun getirisi olarak artık hibrit desteğine de sahip olacak ailenin, dizel motorları da sınıfının bu zamana kadarki en çevreci ünitesi olma iddiasında. Tamamen yenilenen ve Euro 6 emisyon standartlarını sağlar hale getirilmiş üniteler, 75 PS ve 122 PS güç sunan 2.0 litrelik dizel, 116 PS güç üreten benzinli TSI ve doğal gazla çalışan TGI motor versiyonları üzerine şekilleniyor. Bu motorların verimliliğine olumlu bir etki de sürtünme katsayısının 0,33’ten 0,30’a çekilmesiyle yapılacak.


Kombi modelleri yeniden isimlendirilen yeni Caddy’de baz model ‘Caddy’ olarak adlandırılıyor. Bir üst modeli ‘Life‘, premium model ise ‘Style‘ adıyla satışta olacak.. Dijitalleştirilmiş yüksek teknolojiye sahip ön konsol ve geniş iç mekan Dijitalleştirilmiş yüksek teknolojiye sahip ön konsol, genişletilmiş iç mekanın etkisiyle konfor seviyesini en yüksek noktaya taşımış. Gösterge paneli ve kontrol elemanları tamamen yeniden tasarlanan yeni Caddy’de, donanım seviyesine bağlı olarak 6,5 ile 10 inç boyutlarında iki farklı multimedya sistemi sunuluyor. İlk kez anahtarsız erişim desteğine kavuşacak olan modelde toplamda 19 adet sürüş destek sistemi karşımıza çıkıyor. Bunlar arasında, ilk kez bir Volkswagen Ticari Araç modelinde sunulan ve tüm hız aralıklarında destekli sürüşü kolaylaştıran Travel Assist bulunuyor. Trailer Assist, Traffic Light Assist ve Side Assist de bu yenilikler arasında ön planda olacak.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın