reklamı kapat

POPÜLER

2020 Volkswagen Golf GTI

2020 Volkswagen Golf GTI için ilk resmi görsel yayınlandı

Ailenin performans rozetindeki köklerini yeni jenerasyona taşıyacak olan 2020 Volkswagen Golf GTI, paylaşılan ilk görüntüleriyle nabız vermeye başlıyor.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda ciddi anlamda bir çıkarma yapmaya hazırlanan Volkswagen cephesinde hareketli günler devam ediyor. Özellikle Golf ürün gamının zenginliğinde gerçekleşecek olan fuar için geçtiğimiz günlerde GTD‘nin ipuçlarını paylaşan marka, bugün de performans rozetini devreye sokuyor. Resmi kaynaklar üzerinden ilk görsel parçası gönderilen 2020 Volkswagen Golf GTI, yeni jenerasyonun tasarım dinamiklerinin sportiflik çizgisiyle birleştiği birkaç önemli versiyondan birisi olarak sahneye çıkacak. Model içerisindeki rozeti sekizinci jenerasyonuna kavuşacak olan GTI’ın rakamsal verileriyle ilgili de nispeten daha net konuşabiliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Volkswagen Golf GTI tanıtımı için son iki hafta

Daha önceki jenerasyonlarda olduğu gibi tampon, difüzör, egzoz ve marşpiyel gibi temel gövde parçalarındaki farklılıklarıyla dikkat çekecek olan GTI’ın motor bölümünde henüz resmi bir rakam karşımıza çıkmış değil. Bu noktada araçtaki beklentiler ise 2.0 litrelik dört silindirli makinenin maksimumda 250 beygir civarında bir güçle entegre edileceği yönünde. 6 kademeli manuel ve 7 kademeli DSG ile satın tercih edilebilecek olan yeni Golf GTI’ın elektronik destekleri de yeni nesille birlikte bir hayli zenginleşecek. Altyapıda adaptif süspansiyon sistemiyle sistedeceğimiz bu destekler dijital asistanlar da doğrudan sürüş deneyimine etki edecek. 3 Mart’da sahneye çıkacak olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın