reklamı kapat

POPÜLER

2020 Volkswagen Golf GTD

“En çevreci dizellerden birisi”; 2020 Volkswagen Golf GTD için detaylar gelmeye başladı

Cenevre Otomobil Fuarı’nın önemli katılımcılarından birisi olmaya hazırlanan 2020 Volkswagen Golf GTD, emisyon iyileştirmesi konusunda oldukça iddialı.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa merkezli olarak yurt dışı fiyatları açıklanan 2020 Volkswagen Golf ürün gamı için bir yandan da eksik parçaların hazırlığı devam ediyor. Halihazırda R ve GTI versiyonlarının test görüntüleriyle gündeme gelen yeni nesil ürün gamı, Cenevre Otomobil Fuarı‘nda bir diğer yeni üyesine kavuşacak. Ailenin dizel motorlu versiyonları arasında tercih edilebilecek en güçlü seçenek olarak yola devam edecek olan GTD’nin merkezini oluşturacağı tanıtım öncesinde detaylar da gelmeye başladı. Bugün resmi kaynakları üzerinden tasarım dinamiklerinden detaylar içeren tek karelik bir görsel paylaşan Volkswagen, karbon salınımı noktasındaki iyileştirmeler üzerinden özellikle duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Volkswagen Golf GTD emisyon yanında performans iyileştirmelerini de beraberinde getirecek

Yapılan paylaşımda ön bölümündeki karakteristik farklarını da görmeye başladığımız GTD, ızgarada yer alan rozetiyle de bunu destekliyor. Elbette ki söz konusu bir dizel versiyon olduğu için şu aşamada en merak ettiğimiz noktaların başında karbon salınımında ne denli iyileştirme yapıldığı var. Markanın bu noktadaki iddiası ise, makinenin dünyanın en çevreci içten yanmalı motorlarından birisi olduğu yönünde. Bir önceki jenerasyona göre 16 beygirlik güç iyileştirmesine de sahip olacak Golf GTD’nin toplamda 201 PS‘le asfalta inmesini bekliyoruz. Mart ayındaki etkinlik öncesinde daha net detaylarıyla karşımıza çıkacak olan modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın