reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Tayron X

Ailenin en yeni Coupe SUV modeli; Volkswagen Tayron X

Çin pazarında satışa sunulacak olan Volkswagen Tayron X, halihazırda var olan standart versiyonun kitlesini sportif dinamikleriyle başka noktalara ulaştırabilir.

Avrupa pazarındaki ürün gamı değişimini ayrı eğride Uzak Doğu için de sürdüren Volkswagen, dünyanın en büyük pazarında kullanıcıların ilgisini çekmek istiyor. Bunu sadece elektrik ve içten yanmalı gibi motor seçenekleriyle de sınırlamayan marka, farklı gövde tipleriyle de farklı kullanıcı kitlelerine erişme amacında. Volkswagen Tayron X de, bu felsefenin Coupe SUV formuyla bir araya gelerek Çin’deki müşterilerle buluşacağı bir model olarak karşımızda. Pazar uzun süredir beraberlik yürüttüğü FAW grubu ortaklığıyla geliştirilen Tayron X, 2020’nin ikinci yarısından sonra satış noktalarında yerini alacaklar listesinde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Tayron X hakkında öne çıkan ilk parçalar

Çin pazarında standart versiyonuyla da satışan Tayron’un ikinci bir versiyonu olarak da niyelendirebileceğimiz X, teknik altyapı ve seçenek bazında bu modelle benzerlik gösteriyor. Karşımızda duran dinamiklerini farklı kılan nokta ise tahmin edebileceğiniz gibi arka bölümde kendisini göstere Coupe formu. Standart versiyonda 25 milimetre daha kısa tavan çizgisine sahip olan X, arka tarafından kullanılan ışıklandırma grubu ve tamponlarıyla da farklı bir noktaya konumlandırılıyor. Geliştirildiği altyapı gereği motor seçenekleri bazında bir farklılıkla gelmesi beklenmeyen model için şimdilik 2.0 litrelik TSI makineyi ön olanda tutabiliriz. 180 ve 220 PS‘lik iki farklı güç seçeneğiyle sunulan bu motor 7 ileri çift kavrama şanzımanla kombin ediliyor. İlk resmi gösteriminin Pekin Otomobil Fuarı’nda yapılması beklenen model, önümüzdeki günlerde daha detaylı şekilde karşımızda olacak.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg