reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Tayron

Önemli bilgiler; Volkswagen cephesinde 7 kişilik yeni SUV hazırlığı

Avrupa merkezli olarak satışa sunulacağına dair detaylar üzerinden gündeme gelen model, Volkswagen ürün gamında önemli rol üstlenecek.

Son dönemlerde elektrik atılımıyla paralel gelişmelerin merkezinde karşımıza çıkan Volkswagen, yakın vadeli planlamalarında SUV modellerini de ön planda tutuyor. Sık sık basına da yansıyan bu planlamarın somut adımlarını ise daha çok Çin merkezli model çeşitliliğinde gördük. Avrupa’da ID modelleriyle ön plana çıkmasını beklediğimiz markanın, 7 kişilik SUV reçetesini bu kez Avrupa’da taçlandırma isteği gündeme taşındı. Yaşanan son gelişmelere baktığımızda, 2024’ten itibaren gündeme gelen bu aracın Wolfsburg’daki fabrikada üretileceğini görüyoruz. Eğer beklentiler doğru çıkarsa araç, şu anda Çin’de satışta olan Tayron’un merkezi üzerine inşa edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ürün gamındaki çeşitlilik devam edecek

Tayron merkezli olacağı söylenen bu modelin ilk ipuçlarının geçtiğimiz süreçte CEO Herbert Diess tarafından da gündeme getirilmişti. Üzeri kapalı olarak kendisini gösteren modellerden biri olduğu düşünülen modelin, ürün gamında en çok satış yapan isimlerden birisi olan Tiguan’ı tamamlayıcı nitelikte olması muhtemel. Almanya’daki tesislerin de sözü geçen model için revize edildiği masada görünen detaylar arasında karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki yıldan itibaren daha somut gelişmelerle gündeme gelmesi muhtemel olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg