reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen elektrikli SUV

Volkswagen cephesinde yüksek arazi kabiliyetli elektrikli SUV hazırlığı

Son birkaç yılda tanıtımını gerçekleştirdiği konseptlerle heyecan yaratan Volkswagen, yeni elektrikli SUV planlamasını sürüş deneyiminde iddia üzerine kuruyor.

Şu sıralar kendi içerisinde oluşturduğu elektrik markasının ikinci modeli olacak ID.4 ile gündemde olan Volkswagen’in kısa vadeli planlarında çok daha hızlı ve radikal adımlar atmasını bekliyoruz. İlk adımda açıkladığı üretim ve satış adetleri hedeflerini bu kapsamda takvim olarak daha geriye dahi çeken marka içerisindeki ürün çeşitliliği kısa süre içerisinde artacak. Süreç içerisinde konsept olarak tanıtılan modellerin seri üretime taşınması üzerine kurulmasını beklediğimiz bu çeşitlilik için görünüşe göre bazı sürpriz hazırlıkları da var. Autocar kaynaklı olarak gündeme getirilen haberde, yüksek arazi kabiliyetli bir SUV hazırlığı içerisinde olduğu söylenen Volkswagen için isim olarak ise “Ruggdzz”yi düşündüğü iddia ediliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen “Ruggdzz” elektrikli SUV için masada görünen parçalar

Modelle ilgili paylaşılan detaylara baktığımızda, 2023 yılı içerisinde seri üretime taşınacağını görüyoruz. Bu da son kullanıcıya hazır haliyle tanıtılması için 2021 ve 2022‘yi işaretlememize neden oluyor elbette. Yaklaşık 4.600 milimetrelik uzunluğa sahip olacağını da gördüğümüz modelin yukarı fotoğraflarına baktığımızda ID Crozz üzerinden şekillenmesi bekleniyor. Eğer beklentiler doğru çıkar ise, uzun aks mesafeli ek bir versiyon üzerinden aracın 7 kişilik yolcu kapasiteli opsiyonunu da piyasaya görebiliriz. Şimdilik teknik detaylarıyla ilgili herhangi bir ifadenin yer almadığı projede, ID.4’ün tanıtımı belirleyici olacak gibi görünüyor. Menzil noktasında ise ID.3‘teki gibi 550 kilometre limitini en üste koyabiliriz.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg