reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3 için hazırlanmış “keşke” dedirten station wagon tasarımı

2020’nin yeni oyuncularından olacak Volkswagen ID.3, station wagon merkezi üzerine kurulan konsept tasarımıyla potansiyelini gösteriyor.

Kasım ayı içerisinde üretim bandına çıkan Volkswagen ID.3, aslında kenden sonra gelecek sağanağın sadece ilk damlası. Kısa süre önce elektrikli otomobil üretim hedeflerini gerek adet gerekse tarih hedefi olarak daha da iyileştiren markadan, 2020 içerisinde çok daha agresif hamleler görmeyi bekliyoruz. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde satış adetlerinin büyük bir bölümünü elektrikli modellerin oluşturmasını hedefleyen Volkswagen’in merkez markası da ID olacak. İlk modeliyle kullanıcılara vadettiği teknik özellikler bazında sınıfı geçmeyi başaran ID.3, tasarım olarak da genel olarak olumlu düşüncelerin merkezindeydi. Bir hatcback olarak nitelendirerek kullanıcılarla bulacak olan araç için bağımsız tasarımcılar da kelimenin tam anlamıyla rahat durmuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.3 station wagon dinamikleriyle daha da etkileyici

Daha öndeden pek çok çalışmasına yer verdiğimiz Kleber Silva tarafından geliştirilen bu sanal tasarım, ID.3’ü bir station wagon formatına taşıyor. Standart olarak üzerinde taşıdığı hatların uygunluğunu da işin içerisine kattığımızda, projenin meraklılarının fazlasıyla hoşuna gideceğini düşünmemek yanlış olur. Ön bölümünde büyük oranda standart versiyonun çizgilerine sadık kalan tasarımcı, değişimine arka tarafa doğru gittikçe başlıyor. Yaptığı dokunuşlarla ID.3’ü daha oturaklı bir yapıyla bir araya getiren projenin, hatcback versiyonu geride bırakacak bir ilgi potansiyeli var. ID.3 son kullanıcıya ulaşacak üç farklı versiyonunda 330 ile 550 kilometre aralığında menzil sunabilecek.