reklamı kapat

POPÜLER

BMW

Alman üreticiden önemli haber; BMW 3 Serisi Gran Turismo için yolun sonu

Alman otomotiv devi BMW, premium sınıfındaki sedan modeli olan 3 Serisi için önemli bir karar aldı. Üreticinin bu kararı her ne kadar beklense de bazı sevenleri durumdan şikayetçi.

BMW 3 Serisi, premium sedan segmentindeki en başarılı temsilcilerden biri. Yıllardır elde edilen satış rakamları ve müşteri memnuniyetleri ile adını ölümsüzleştirme yoluna şimdiden girdi bile. Alman üretici 3 Serisi’nin bu başarısından yararlanarak farklı varyasyonlar da üretti. Gran Turismo belki bunlardan en ilginci ama en kullanışlı olanıydı. Yüksek baş mesafesi, geniş bagajı ile standart 3 Serisi ile yetinemeyenleri hedef alıyordu. Satış rakamları beklenenin altında kalan Gran Turismo için geçtiğimiz sene bir açıklama yapılmış ve modelin üretiminin gelecek nesiller için devam etmeyeceği söylenmişti. Bu açıklamananın ardından şirketten resmi bir açıklama geldi. Marka resmi olarak 3 Serisi Gran Turismo’nun üretimini bitirdi. Bundan böyle satılan araçlar sadece önceden üretilmiş, stok araçlar olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üretimi biten modellerin yerine yenileri geliyor

3 Serisi Gran Turismo gibi bazı modeller, BMW için üretim bandının dışına çıktı. Marka boşluğu yeni modeller ile doldurmak için yoğun mesai harcıyor. Örneğin, BMW’nin i3’ten sonra tamamen elektrikli olarak geliştirdiği ve ürettiği ikinci modeli olan i4, benzersiz sürüş dinamiklerini, sportif hissi, zarif tasarımı, birinci sınıf kaliteyi ve dört kapılı bir Gran Coupé’nin geniş konfor ve işlevselliklerini bir arada sunacak. Batarya teknolojisindeki en son yenilikleri içeren beşinci nesil BMW eDrive teknolojisi ile donatılan BMW i4 sahip olduğu sportif özelliklerle yeni standartlar belirlerken, 600 kilometreye kadar menzil sunmayı hedefliyor. 2021 yılında yollarla buluşması hedeflenen BMW i4’ün üretimi Münih’teki ana fabrikada gerçekleştirilecek. Anlayacağınız seri üretim oldukça yakın.

İlginizi çekebilir

2019 BMW R1250 GS ve RT