reklamı kapat

POPÜLER

2019 BMW 3 Serisi

2018 3 Serisi GT

Yeni BMW 3 Serisi

Aileden bir üye eksiliyor; 2019 BMW 3 Serisi ile ilgili önemli karar

05 Ekim 2018

Klaus Frohlich, 2019 BMW 3 Serisi’nin Paris Otomobil Fuarı’nda yapılan tanıtım etkinliğinde planlamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Paris’te düzenlenen tanıtım etkinliğinin ardından katılımcılarla buluşmaya devam eden 2019 BMW 3 Serisi ile ilgili fikirler yavaş yavaş belirmeye başladı. Teknolojik yenilikleri ve kokpitiyle önemli bir kesimin beğenisini kazanan yeni jenerasyon, dış tasarım detaylarıyla ise hayranlarını pek tatmin etmemiş gibi görünüyor. 2019’un ikinci çeyreğinde Türkiye’de yollarla buluşacak olan model ailesiyle ilgili fiyat ve satış gibi bilgileri beklemeye başladığımız şu günler bizlere farklı bölümlerden de sürprizler gösteriyor. Markanın AR-GE departman sorumlu Klaus Frohlich‘in fuar kapsamında verdiği röportajda ortaya çıkan planlama bilgileri, bizlere 2019 BMW 3 Serisi ailesinden Gran Turismo‘ya veda edeceğimiz söylüyor.

2018 3 Serisi GT

Yeni BMW 3 Serisi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin büyükleri etki ediyor

Gran Turismo karakterinin standart versiyonları daha kullanışlı hale getirmek üzerine tasarlandığını dile getiren Frohlich, ilginç bir noktaya değinmiş durumda. Yeni X1 ve X3 gibi SUV/Crossover modellerinin binek sınıfa önemli oranda etki ettiğini söyleyen başarılı isme göre, bu iki model 3 Serisi GT’yi gereksiz hale getirmiş durumda. “Süreçlerle birlikte bazı şeyler de değişimden nasibini alıyor. Biz Gran Turismo serisini hayata geçirdiğimizde, kullanıcıların yerden biraz daha yüksekte olan modellere olan ilgisini ve memnuniyetini gördük. Şimdi X1 ve X3 ile hem bunu daha iyi yapıyor hem de kullanıcılara daha genç hissettiriyoruz. Çok net bir şekilde söyleyebilirim ki bu sınıf, sürüş dinamikleri ve uygun tüketim değerleri üzerinden SUV modellerinin baskını altında. Segmentler büyüyor ve küçülüyor bu yüzden adımlar atılırken her zaman dikkatli olunmalı.” diyen Klaus Frohlich yeni seride GT serisi planlamasının yapılmadığını net bir şekilde dile getirdi. İlk kez 2013 yılında 3 Serisi ailesine katılan Gran Turismo ile ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.