reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

2019 BMW 3 Serisi Touring, tanıtımı öncesinde patentiyle sızdı

Kısa süre içerisinde aileye dahil olmasını beklediğimiz 2019 BMW 3 Serisi Touring, ilk farklılıklarını ortaya koymaya başlıyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtımı gerçekleştirilen 2019 BMW 3 Serisi, meraklılarını ikiye bölmüş durumda. Aracın özellikle dış tasarımı konusunda ayrışan kullanıcılar, modernleşmenin otomobile pek fazla yaratamadığı görüşünde. BMW cephesinde ise uzun süredir özlenen bir 3 Serisi’nin özellikle sürüş dinamikleriyle yaratıldığı vurgusu hakim. Asfalta ineceği güne kadar bu gibi soru işaretleriyle sohbetlerin konusu olmaya devam edecek olan yeni jenerasyon, ailenin diğer üyelerinin de habercisiydi haliyle. GT versiyonunun saf dışı bırakılmasıyla birlikte gözlerin çevrildiği parçalardan birisi olan Touring, yavaş yavaş kendi gündemini yaratmaya başlamış gibi görünüyor. Tanıtım süreciyle ilgili kısa sürede adım atılmasını beklediğimiz model, sedanda olduğu gibi ilk kez patent görselleri üzerinden karşımıza çıktı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çok şaşırtıcı bir detay yok

Elimize geçen görsellere baktığımızda, station wagon versiyonun sedanın izinden gideceğini net bir şekilde görebiliyoruz. Ön ve arka tasarım detaylarından ziyade daha çok c ve D sütunlarıyla farkını ortaya koyacak olan otomobil, temel felsefe olan kullanım alanı genişliğini en iyi şekilde yansıtma üzerine kurulacak. Toplam uzunluk ve aks mesafesi gibi noktalarda sedana göre hatırı sayılır bir fark ortaya koyacak olan BMW 3 Serisi Touring, arka bölümündeki entegre spoiler detayıyla da sportif kimliğinden ödün vermiyor. Motor ve altyapı konusunda ailenin diğer üyeleriyle birebir benzerlik gösterecek olan modelin giriş seviyesinde 185 beygirlik 2.0 litre benzinli makine yer alacak. Yine sedanda olduğu gibi farklı silindir mimarisine göre dizel motoru da seçenekler arasında görmeyi beklediğimiz de belirtmeden geçmeyelim. Önümüzdeki süreçte daha net parçalar üzerinden değerlendireceğimiz Touring ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video

Yeni BMW 3 Serisi tanıtım filmi