reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID. 2all
Volkswagen ID. 2all
Volkswagen ID. 2all
Volkswagen ID.1

Volkswagen ID. 2all beklenenden daha geç gelecek

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Volkswagen, hazırladığı Volkswagen ID. 2all modeli için çıkışı erteledi.

Bugün çıkan haberlere göre Volkswagen ID. 2all daha önce söylediği gibi 2025 değil 2026 yılında seri üretime alınarak satışa sunulacak. Aktarıldığı kadarıyla bu değişiklik, AB ülkelerinin otomobiller için mevcut Euro 6 emisyon kurallarını güncellememe kararı alması çerçevesi gerçekleştirildi. “ID” serisi elektrikli otomobil modelleriyle ses getiren Volkswagen, Avrupa satış fiyatı 25 bin euro’nun altında olacak tamamen elektrikli konsept modeli Volkswagen ID. 2all ile karşımıza geçtiğimiz aylarda çok şık bir seçenek çıkarmıştı. Bu aracı bundan önce gündeme getiren ise paylaşılan aşağıdaki yeni video olmuştu. Bu videoda aracın iç ve dış tasarımından sorumlu Andreas Mindt ile Darius Watola yer alıyor, iki önemli yönetici hazırladıkları tasarımlarını anlatıyor. Ufak olmasına rağmen ferah bir yaşam alanı bulunan araç, kokpitte iki farklı ekranı bir araya getiriyor ve yukarıdaki galeride görebileceğiniz gibi retro formda dijital gösterge takımlarını da beraberinde getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu araç kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla tek olmayacak, ID. 2all üstüne 2026 yılında tamamen elektrikli ID. 2all SUV modeli de gelecek. Normal ID. 2all hakkında daha önce bir açıklama yapan Volkswagen Binek Araç CEO’su Thomas Schäfer, bazı tahminlerin aksine ID. 2all’ın düşük fiyatına rağmen zarar ettirmeyeceğini, bu araçtan da para kazanacaklarını aktarmıştı. Schäfer buna ek olarak önemli bir açıklama daha yapmıştı. Buna göre şirket 2026-2027 dönemi için 20 bin euro altında bir tamamen elektrikli otomobil modeli de planlıyor.

Elektrikli otomobil pazarının büyümesi için bu tarz uygun fiyatlı otomobiller, özellikle Avrupa pazarı için büyük önem arz ediyor. Gençler ve ufak aileler bu tarz elektrikli araçlara büyük talep gösterecek, bu araçlardan milyonlarca satılacak. Doğal olarak “Biz bir hayır kurumu değiliz. Para kazanmak niyetindeyiz” diyen Schäfer, “ID.2all” temelli başka araçların da yolda olduğunu belirtmiş ve diğer araçlarda fiyatın 25 bin euro üstüne geçeceğini aktarmıştı. Bu açıdan  yeni gündeme gelen ID. 2all SUV için de fiyatın 25 bin euro ya da üstünde olması bekleniyor.

Volkswagen ID. 2all yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı

İLGİLİ HABERLER