reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID. 2all SUV

Volkswagen ID. 2all SUV

Volkswagen ID. 2all
Volkswagen ID. 2all
Volkswagen ID.1

Volkswagen ID. 2all SUV modeli de yolda bulunuyor

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Volkswagen, hazırladığı Volkswagen ID. 2all modeli ile tek bir çıkış yapmayacak.

“ID” serisi elektrikli otomobil modelleriyle çok ses getiren Volkswagen, Avrupa satış fiyatı 25 bin euro’nun altında olacak, tamamen elektrikli konsept modeli Volkswagen ID. 2all ile karşımıza geçtiğimiz aylarda çok şık bir seçenek çıkarmıştı. İşte bu araç beklendiği gibi tek olmayacak, ID. 2all üstüne 2026 yılında ilk tasarım çizimini yukarıda gördüğünüz tamamen elektrikli ID. 2all SUV modeli de gelecek. Normal ID. 2all hakkında daha önce bir açıklama yapan Volkswagen Binek Araç CEO’su Thomas Schäfer, bazı tahminlerin aksine ID. 2all’ın düşük fiyatına rağmen zarar ettirmeyeceğini, bu araçtan da para kazanacaklarını aktarmıştı. Schäfer buna ek olarak önemli bir açıklama daha yapmıştı. Buna göre şirket 2026-2027 dönemi için 20 bin euro altında bir tamamen elektrikli otomobil modeli de planlıyor. Elektrikli otomobil pazarının büyümesi için bu tarz uygun fiyatlı otomobiller, özellikle Avrupa pazarı için büyük önem arz ediyor. Gençler ve ufak aileler bu tarz elektrikli araçlara büyük talep gösterecek, bu araçlardan milyonlarca satılacak. Doğal olarak “Biz bir hayır kurumu değiliz. Para kazanmak niyetindeyiz” diyen Schäfer, “ID.2all” temelli başka araçların da yolda olduğunu belirtmiş ve diğer araçlarda fiyatın 25 bin euro üstüne geçeceğini aktarmıştı. Bu açıdan  yeni gündeme gelen ID. 2all SUV için de fiyatın 25 bin euro ya da üstünde olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID. 2all hakkında firmadan gelen ilk açıklamalar hatırlamak adına şöyle olmuştu: “Volkswagen’in yeni tasarım dilini taşıyan, önden çekişli, 450 km’ye kadar menzile sahip model; Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, IQ.LIGHT veya Elektrikli Araç Rota Planlayıcı gibi yenilikçi teknolojik özelliklerle donatılmış olacak. Yeni MEB Entry platformuna dayalı olarak üretilecek ID. 2all, Volkswagen’in 2026 yılına kadar pazara sunmayı planladığı on yeni elektrikli araç modelinden biri olacak. Volkswagen’i gerçek bir “Love Mark” yapma hedefiyle hızlı ve temelden bir dönüşüm içinde olduklarını söyleyen  Thomas Schäfer, “ID. 2all, markayı nereye götürmek istediğimizi gösteren bir model. Müşterilerimize yakın olmak ve harika bir tasarımı, en iyi teknolojiyle birlikte sunmak istiyoruz. Elektrikli mobiliteyi kitlelere ulaştırmak için dönüşümü hızla uyguluyoruz.” dedi.

Volkswagen, ID. 2all’ın seri üretim versiyonunun başlangıç fiyatının, Avrupa pazarı için 25 bin Euro’nun altında olmasını ve modeli 2025 yılında müşterilere sunmayı hedefliyor. Volkswagen’in odak noktasının her zaman müşterilerinin ihtiyaç ve gereksinimleri olduğunu söyleyen Satış, Pazarlama ve Satış Sonrasından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Imelda Labbé ise “Volkswagen’in bilinen özelliklerini yeni mobilite dünyasına aktarıyoruz: yüksek kalite ve işçilik, üstün yazılım ve gerçek katma değerli dijital hizmetler.” şeklinde bilgi verdi.

ID. 2all’un Volkswagen Grubu’nun modüler elektrikli platformunun (MEB) en son versiyonu üzerine geliştirildiğini belirten Teknik Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kai Grünitz: “ID. 2all, ilk önden çekişli MEB aracı olacak. Yeni MEB Entry platformunun sağladığı esneklikle teknoloji ve günlük kullanılabilirlik açısından yeni standartlar belirleyeceğiz.” dedi. Geliştirilmiş MEB Entry platformunun yanı sıra; ID. 2all, yeni pil ve şarj teknolojisiyle verimli bir sürüş sağlıyor. 166 kW/226 PS güce sahip güçlü bir elektrik motoruna sahip model, 450 kilometreye (WLTP) kadar menzile ulaşabilecek. ID. 2all’da tasarıma daha fazla odaklandığını belirten Volkswagen Binek Araç Tasarım Departmanı Başkanı Andreas Mindt de “ID. 2all, Volkswagen’in istikrar, beğeni ve heyecan gibi üç temele dayanan yeni tasarım dilinin ilk gösterimini gerçekleştiriyor.” diye konuştu.

Araç hakkında aynı zamanda şunlar da aktarıldı: “Daha önce ilk Golf modeli için geliştirilen C sütunu tasarımı, ID. 2all’da görülen yeni tasarım dilinin odağında yer alıyor. ID. 2all, bu imza tasarımın yeniden yorumlandığı ilk Volkswagen modeli. Konsept otomobilin öne çıkan diğer tasarım özellikleri arasında net ve güçlü bir duruşa sahip gövde, dost canlısı bir ifade, dinamik görüntü ve zamansız zarafet yer alıyor. İç mekânda da yeni tasarım dili net bir şekilde görülüyor. Yüksek kaliteli görünüm, kolay kullanıma sahip bilgi-eğlence sistemi ve ayrı bir klima bloğu ile karakterize edilmiş.

ID. 2all’un seri üretim versiyonu, Volkswagen’in 2026 yılına kadar pazara sunmayı planladığı on yeni elektrikli modelden biri olacak. 2023 yılı içinde makyajlı ID.3, ID.7 sedan ve ID.Buzz’ın uzun şasi versiyonu tanıtılacak. 2026’da kompakt bir elektrikli SUV’u sunmayı planlayan Volkswagen, tüm zorluklara rağmen fiyatı 20 bin Euro’nun altında olan yeni bir elektrikli otomobil üzerinde de çalışıyor. Böylece pazardaki en geniş elektrikli araç yelpazesine sahip olacak olan Volkswagen, Avrupa satışlarındaki elektrikli araç pazar payını yüzde 80’e çıkarmayı hedefliyor.

Volkswagen ID. 2all yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı