reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Volkswagen ID. 6

Volkswagen ID ailesinin üçüncü seri üretim modeli belli oldu

2019 içerisinde tanıtılan konsept projesinin seri üretime taşınmış dinamiklerini barındıracak Volkswagen ID 6, 7 kişilik kapasiteye sahip.

Advertisement

ID.3 ile birlikte yeni nesil ürün gamının ilk adımını 2020 yılında atan Volkswagen, 2021 ile birlikte marka tarihi için de mihenk taşı olacak ID.4’ü pazara sunmaya hazırlanıyor. Kısa süre önce sipariş ve fiyat gelişmeleriyle detaylarında değindiğimiz ID.4 sonrası, ailenin üçüncü modeli için de nihayet beklenen adım geldi. İlk modellerde olduğu gibi yine Çin merkezli olarak ortaya çıkan detaylar, bizlere ailenin üçüncü üyesi olan Volkswagen ID.6 için ilk bakış şansı veriyor. ID aileninin ilk 7 kişilik SUV modeli olarak listelerdeki yerini alacak ID.6, Nisan 2019’da tanıtılan Roomzz konseptinin seri üretime taşınmış versiyonu olarak da kabul edilebilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID. 6 hakkında masada görünen rakamlar

Volkswagen’in tüm ID ailesinde yaptığı gibi yine tasarım noktasında büyük revizyonların yapılmadığı bir model karşımızda duruyor. Şimdilik dış tasarım detaylarıyla karşımızda duran ID.6’nın ışıklandırma grubu ve tamponlarında, konsepte göre değişimler yapıldığını görüyoruz. Volkswagen cephesinin 7 kişilik elektrikli SUV modelinin; 4.876 milimetre uzunluk, 1848 milimetre genişlik 1.680 milimetre yükseklik ve 2.965 milimetrelik aks mesafesi gibi ebatsal verilere de sadık kalmasını bekliyoruz. ID.6’nın teknik verilerinde de konsepte paralel değerler karşımızda olacak. 82 kWh bataryasıyla 450 km yol yapabilen modelin ilk aşamada çift elektrik motoruna sahip olması planlanıyor. Bu kombinasyonlarda 0’dan 100 km/s hıza 6,6 saniyede çıkabilmesi beklenen ID.6’nın maksimum hızı elektronik olarak 180 km/s ile sınırlandırılacak. 150 kW’a kadar hızlı şarj desteğinin de sunulacağı modelin bataryası bu sayede yüzde 80 seviyesine yarım saatte gelebilecek. Standart olarak dört tekerlekten çekişli gelecek olan ID.6 için tek elektrik motor ve arkadan itiş kombinasyonlu daha ucuz bir versiyon için de çalışmalar olacak. Uzak Doğu merkezli satışa sunulacak modelle ilgili daha detayları önümüzdeki günlerde göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın