reklamı kapat

POPÜLER

Skoda elektrikli otomobil

Skoda yeni elektrikli otomobil modelinden ilk detayları duyurdu

Son dönemlerin yükselen markalarından Skoda, bu yıl tanıtacağını açıkladığı elektrikli otomobil modeliyle, grup içerisindeki rekabeti sürdürmeye devam edecek.

Her ne kadar Avrupa merkezli olmasa da son dönemlerde marka ve elektrik geleceğinden önemli ipuçları içeren konsept modellerle karşımıza çıkan Skoda, bu yıl adından sıkça söz edeceğimiz markalardan birisi olacak. Ürün gamının temel taşları olan Octavia ve Superb’de yaptığı değişimle büyük beğeni toplayan markayı kısa süre içerisinde yeni yüzleriyle Türkiye yollarında da göreceğiz. Bugün ise bambaşka bir gündem maddesi üzerinden Skoda‘yı karşımızda görüyoruz. Resmi kaynakları üzerinden tam yeni bir elektrikli SUV modelinin tanıtılacağına dair ilk bilgileri içeren bu duyuru, Enyaq adını da ilk kez duyduğumuz an olarak kayıtlara geçecek.


Skoda Enyaq, elektrikli otomobil piyasasında da Volkswagen’e rakip

Volkswagen grubunun modüler elektrik platformu üzerine geliştirilecek olan modelle ilgili teknik detaylar tahmin ettiğimiz gibi şimdilik paylaşılmış değil. Bu noktada kaynaklarda karşımıza çıkan beklentiler ise, Volkswagen’in hazırlığı içerisinde olduğu ID.4 ile ortak noktada kesişiyor. Hal böyle olunda da ID.4 üzerinden asfalta inmesini beklediğimiz 500 kilometrelik menzil ve 300 beygirin üzerinde güç gibi rakamlar Skoda Enyaq için de bekler durumuna geliyoruz. İrlanda kökenli olan ve hayatın kaynağı anlamına gelen “Enya”dan gelen isim terciğinin sonunda eklenen “Q” ise ailenin diğer modelleriyle olan bağlantıya işaret ediyoru. Bu yıl içerisinde tanıtılacak olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Skoda Laura; markanın yeni dijital asistanıyla tanışın