reklamı kapat

POPÜLER

Sony
Sony SRS-LSR200

Hem uzaktan kumanda hem taşınabilir hoparlör: Sony SRS-LSR200

Sony hem uzaktan kumanda hem de bir taşınabilir hoparlör olarak kullanılabilen cihazını tanıttı. Sony SRS-LSR200 olarak adlandırılan cihazda bir çift 2 watt stereo hoparlör bulunuyor. Şarj standıyla birlikte gelen cihaz 3 saatte şarj edilebiliyor. Tam dolu bir pille 13 saate varan bir kullanım deneyimi sunan cihaz,, 2.4GHz kablosuz üzerinden baz istasyonuyla (ve dolayısıyla TV ile) iletişim kuruyor. Cihazın verdiği ses ile televizyon hoparlöründeki ses aynı anda çalabiliyor. 640 gram ağırlığındaki Sony SRS-LSR200’de 3.5 mm kulaklık girişi de bulunuyor.

Cihaz, sol ve sağ stereo hoparlörlerin ortasında yeni bir “ses” hoparlörü ile geliyor. Temel olarak sadece ses frekans bandını veriyor ve Bu hoparlör sol ve sağ hoparlörlerden ayrılıyor. Sol ve sağ hoparlörlerin etkisini bastırarak bozulma azaltılıyor ve böylece net bir ses deneyimi sağlanıyor. Sesin düşük frekanslarını gerçekçi bir şekilde üreten pasif radyatörler ana ünitenin sol ve sağ taraflarına monte ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony imzalı cihazın satış fiyatı belli mi?

22 Şubat‘ta Japonya’da piyasaya sunulacağı açıklanan hoparlörün yurt dışındaki satış fiyatı ise 180 dolar olacak. İlk etapta Japonya’da satışa sunulması planlanan hoparlörün önümüzdeki aylarda diğer ülkerlerde de satışa sunulması bekleniyor. Hem uzaktan kumanda hem de taşınabilir bir hoparlör olarak kullanılabilen cihazın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil.

İlginizi çekebilir

Yeni oyunlar göründü; PlayStation Plus şubat ayı ücretsiz oyunları