reklamı kapat

POPÜLER

Sony drone
Sony drone
Sony drone

Sony imzalı drone dikkat çekici özelliklerle geliyor

Sony’nin ortaya çıkan yeni bir patenti şirketin drone hazırlığı içinde olduğunu gösteriyor. Dünyanın üçüncü büyük kamera üreticisi Sony sessiz sedasız bir drone hazırlığı içinde.

Sony Alpha Rumors, drone için ilk kez 2018 yılının ekim ayında bir patent keşfetmişti. Sony, 8 Ocak 2019’da bu ocak ayında yayınlanan daha fazla ayrıntıyla başka bir patent (US 20200036901A1) sundu. Sony’nin ‘Uçan kamera’ drone’u kompakt, katlanabilir ve kullanıcılara konuları yakınlaştırma yeteneği verecek gibi görünüyor. Hava aracı ayrıca Sony’nin Alpha kamera serisinde bulunan ‘Eye-AF‘ teknolojisine sahip. Eye AF teknolojisi keskin netleme ve daha başarılı portre çekimleri sunuyor. Drone’un havaya kaldırılması için öncelikle drone’un uzaktan kumandasının ve ekranı olan arka kapağının çıkarılması gerekiyor. Rotorlar dört köşede drone gövdesinden dışarı dönüyor. Hava aracı kontrolü, kumandadaki dokunmatik ekran üzerinden parmak hareketleriyle yapılabiliyor. Örneğin, fotoğrafların yakınlaştırılması ve uzaklaştırılması için akıllı telefonlarda her yerde bulunan yakınlaştırma hareketi, drone’nun odaklandığı bir konuya daha yakın veya daha fazla uçmasını sağlayabiliyor. Kullanıcılar parmaklarını kullanarak ekrandaki nesneyi döndürebililiyor. Bu işlem drone’un bir yörünge boyunca uçmasını sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony drone için geri sayım başladı

Bir grup fotoğrafı çekilmesi gerektiğinde, drone’u hızlı bir şekilde avucunuzdan otomatik olarak kaldırmak da mümkün. Kısa bir mesafeden uçan drone grup fotoğrafı çekebiliyor. Şu anda patent aşamasında olan drone’un ne zaman duyurulacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Yeni oyunlar göründü; PlayStation Plus şubat ayı ücretsiz oyunları