reklamı kapat

POPÜLER

Sony Airpeak drone

Karşınızda Alpha kameralar için Sony Airpeak drone [Video]

Japon teknoloji devi Sony, sonunda geç kaldığı bir alana gerçek olarak adım atıyor. Firma Sony Airpeak drone modeli ile karşımızda yer alıyor.

Sony, dünyanın en büyük görüntüleme firmaları arasında yer alıyor. Firmanın ürettiği kameralar ve fotoğraf makineleri biliyorsunuz çok ama çok beğeniliyor. Teknoloji devi aynı zamanda kameralar / drone’lar ve akıllı telefonlar için üst seviye sensörler de üretiyor. Dünyanın en iyi kameraya sahip telefonlarının arkasında hep Sony imzalı sensörler yer alıyor. Ancak firma yıllarca çok beklenmesine rağmen drone pazarına adım atmadı. İşte bu durum bugün itibariyle geride kaldı. Sony geçtiğimiz yıl Airpeak isimli bir markayı kurmuştu. Bu yeni marka direkt olarak drone pazarına odaklanacak denilmiş ancak bir drone gösterilmemişti. Firma CES 2021’de ise bunun değiştirdi ve sayfada gördüğünüz Airpeak drone modelini görücüye çıkardı. Sony’nin sürpriz olmayacağı üzere direkt olarak Alpha serisi kendi kameralarına odaklanan drone, oldukça büyük yapıda ve dört adet pervane üzerine kuruluyor. Modelin henüz detaylı teknik detayları verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony ve Airpeak, drone pazarında çok dikkat çekebilir

Daha çok profesyonel kesime hitap eden Airpeak imzalı ilk drone’un henüz fiyatı da bilinmiyor. Ancak firma çıkışın 2021 bahar aylarında olacağını aktarıyor. Firmanın bu alanda DJI’ın ürünleri karşısında çok dikkat çekmesi bekleniyor. Bu arada biliyorsunuz ABD’nin Çin merkezli DJI’a karşı bir ambargosu bulunuyor. İşte burada Sony’nin ciddi şekilde öne çıkma şansı bulunuyor.